| ale_3454 a întrebat:

Cine ma poate ajuta in legatura cu dieta disociata 1-1-1 o zi legume si fructe, o zi lactate, si o zi carne? A tinut cineva aceasta dieta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

Si eu am inceput o dieta de ceva timp, daca renunti la sucuri, fainoase, dulciuri si numai mananci dupa ora 18:00 ajungi sa slabesti pana la 4 kg in prima saptamana. Sportul nu trebuie sa lipseasca.

| madalina_7621 a răspuns:

Pai tine si tu o saptamana cu salata si mananca ceva fiert daca vrei sa slabesti sau fructe:*ceva usor nimic dulce:Xai grija de tine:*

| Lola_7430 a răspuns:

Te rog sa ai incredere in mine. Daca ai sun 18 ani nu incerca dieta ca te strici la stomac. Daca ai peste 18 poti tine nici o problema. Dar eu iti recomand asa: uite chiar azi mai inainte am terminat un program pe care mi l-am descarcat de pe internet. Se numeste Hip Hop Abs. Cauta pe youtube sa vezi despre ce este vorba. Descarca-l si tu si fa-l cu incredere. Nu poti sa slabesti doar intr-o singura parte a corpului. Daca slabestei, slabesti de tot. Si eu gasesc programu asta cel mai bun happy. Incearca-l si tu :*. Fa-l seara sau ziua cand vrei, nu e important. Cat despre mancare: lasa zaharul, sarea, grasimile rele care se gasesc in iaurturi (depinde de ce iaurturi, exista si iaurturi care nu au grasime de loc), lasa dulciurile prea multe, lasa painea alba (si daca nu poti incearca paine neagra), mananca cu incredere oua si peste pentru ca contin grasimi bune care te ajuta sa dai grasimile rele jos, crede-ma ca stiu despre ce vorbesc. Inainte eram grasa si acum il aud pe taicamio intr-o zi: Mama ce slabanoaga esti laughing. Am slabit mult happy. Sper ca te-am ajutat.

P.S foarte multa apa si nu manca in graba ca risti sa se baloneze burta si atunci ai sa regreti. Ori unde ai fi mesteca de 10 15 ori. E pentru sanatatea ta si ca sa slabesti sanatos happy