| gilk a întrebat:

A incercat cineva sa își pună henna in șampon, adică de fiecare data sa ai colorare acolo?

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Nu se pune henna cea care coloreaza in sampon, nu se va prinde deloc. Henna o folosesti inainte si stai sa actioneze intre 3 ore si chiar o noapte, apoi te speli cu apa calda pentru a o elimina. Cu sampon se spala abia din a doua zi. In cee 2 zile henna inca mai actioneaza la intensificarea culorii.
Eu folosesc henna roscat de 4 ani.

1 răspuns:
| ioana3432B a răspuns:

Nu cred că e o idee bună. Poți oricând să cumperi henna și să îți vopsești părul odată la 3 luni...

| MihaelaDart a răspuns (pentru ioana3432B):

Nu numai, nici nu se va prinde in timp atat de scurt cat iti speli parul. Hennei trebuie sa ii lasi sa actioneze de la 3 ore in sus. Sper sa nu faca experimentul asta, ca degeaba de banii dati pe henna sad. Ori o foloseste cum scrie pe pachet ori deloc.