Întrebare recomandată | Dydy95 a întrebat:

A incercat cineva sa-si deschida culoarea parului cu infuzie de musetel? Cum a iesit? S-a deschis tare parul? Cand iti creste radacina iti ramane culoarea ta naturala ca la vopsit(adica se vede nasol diferenta)? As vrea si eu sa incerc. Va rog frumos sa imi dati informatii despre asta, cele care ati incercat.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cu musetel se vede un oarece efect dupa foaaarte mult timp, se deschide foarte greu si foarte putin si pe par deja deschis la culoare, saten deschis-blond, nicicum din bruneta nu te faci blonda cu musetel happy deci nicio grija ca se vad radacinile, oricum trebuie sa stai cu parul in ceaiul de musetel dupa fiecare spalare pe cap ca sa aiba efect, deci si ce creste ar fi decolorat de musetel si nu s-ar vedea nicio diferenta. Incearca fara nicio grija, e un ceai de plante nu vopsea, nu o sa se cunoasca vreo diferenta ingrozitoare din prima si rau nu o sa-ti faca la par.

| Dydy95 explică (pentru mixxjim):

Nu sunt bruneta laughing). Parul meu e foarte ciudat. Nuanta mea naturala este roscat inchis cu reflexii blondelaughing.Ma gandesc ca nu o sa imi fie asa de greu sa il deschid.

| Dydy95 explică (pentru Dydy95):

Si nu sunt vopsita. Nu vreau sa ma vopsesc si de asta vreau sa incerc o metoda naturala.

| mixxjim a răspuns (pentru Dydy95):

Cu atat mai mult, incearca happy Cu diferenta de radacina ti-am explicat, deci nu e cazul sa-ti faci probleme, numai ca o sa ai de asteptat sa vezi efectele

| Dydy95 explică (pentru mixxjim):

Deci cam cat ar trebui sa stau cu parul in infuzia de musetel? de cate ori pe saptamana?

8 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Foarte putin se dechide culoare parului si nici nu tine mult timp efectul happy

| Dydy95 explică (pentru Dismally):

Dupa ce trece efectul, parul revine la culoarea de dinainte sau se inchide?

| Birlik65 a răspuns:

Nu iese mare lucru cu musetelul, mai bine cu apa oxigenata, si curata si deschide la culoare...happy

| zone3 a răspuns:

Daca ai parul saten deshis o sa fie aproape blond, oricum nu deschide tare. Decat sa incerci cu oxidant care numai iese sau cu vopsea iti recomand un sampon colorat (trendcolour). Se aplica ca vopseaua, e disponibil in diverse culori foarte dragute, nu e scump, si la fiecare spalare pe cap se mai duce putin de tot pana ajungi la culoarea ta naturala. :* Fundita?