| Damian a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru fete: ce haine sau accesorii nu v-ar place sa vedeti pe un baiat si ce v-ar place

Răspuns Câştigător
| Raluca_1748 a răspuns:

In primul rand as vrea sa vad un baiat ingrijit. Nu hainele il fac pe om, nu sunt de acord cu aceasta sintagma.
Nu-mi plac baietii cu cercei, automat, aceste accesorii denota lipsa de masculinitate din partea lor. Nu-mi plac baietii care isi etaleaza fel de fel de bratati, lantisoare, inele valoroase.
In ceea ce priveste vestimentatia, agreez bunul gust si decenta. Pun accent pe asortare.
Imi creste inima cand vad un baiat natural, nu vopsit, nu cercelat, nu plin de argint sau aur, nu plin de gel in cap.
Toate aceste chestii ma indruma sa-i cunosc sufletul si ratiunea.

15 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Lanturile groase, inele mari, bratati la fel de grose... pur si simplu nu-mi plac baietii vare poarta asa ceva.
In schimb imi plac baietii care au un aspect ingrijit(haine curate, incaltaminte curata, sa miroasa frumos) iar ca si accesoriu un ceas e binevenit.

| BRoxana a răspuns:

Sincer, sunt putini baieti care se ingrijesc de aspectul lor fizic, dar in schimb cel de la aspectul fizic al unei fetee mult, mi-ar place sa vad un baiat imbracat la moda:-? si ingrijit, nu genul metrosexual, mie personal imi plac baietii cu parul lung:-? nu cu ff multe accesorii si simpli http://www.topcoafuri.ro/wp-content/gallery/tunsori-2010/tunsori2010.jpg http://lifestyle.theblog.ro/......-nobil.jpg

| Fillaide a răspuns:

Mi-ar placea sa aiba un ceas, si poate o bratara subtire la maina, dar in primul rind sa fie curat si ingrijit.Nu mi-ar placea sa aiba lanturi groase la git, urasc asta.
Mi-ar placea sa se imbrace in stil sport, un maiou si o pereche de pantaloni, sau pantaloni scurti.
Oricum nu hainele conteaza cel mai mult.
Si inca un lucru care cu siguranta nu place nimanui:mirosul de transpiratie sau de"nespalat" combinat cu mirosul unui parfum scump laughing

| fluturas a răspuns:

Nu am preferinte in legatura cu hainele atata timp cat sunt curate si ii sta bine cu ele tongue e adevarat ca ma enerveaza aia cu hainele de firma care isi mai scot si etichetele pe'afara sa vada nu stiu cine cat o fost si unde au cumparat-o laughing

accesorii confused sa se asorteze cu hainele laughing nu prea multe tongue si iar nu-mi plac aia cu 10 lanturi la gat de la spanzura in jos si numai aplecati pot umbla laughing sau cu mai multe inele decat cate degete au laughing
acum fiecare se imbraca cum vrea happy nu cred ca poti judeca un om dupa cu se imbracawinking eventual sa-ti faci o parere, asa la prima vedere, dar cu timpul ti-o poti schimba happy

| Mixed a răspuns:

Buna Damian! mie la un baiat nu mi'ar placea sa vad unghiile murdare sau urechile, apoi in materie de accesorii lanturile alea de aur tip manelar imi fac greata, sau pantalonii pana (care sunt pentru fete ) in schimb mi'ar placea sa vad un tip la moda intr'un tricou destul de normal cu o freza normala nu tocilar cu ochelari.happy

sper ca te'am ajutat :*:*:*:*:*

| SangJin a răspuns:

Hmm. Pai mie nu-mi plac baietii care exagereaza. La prima vedere, daca vad pe cineva cu un ditamai lantug aurit la gat, cu haine Du-te-n Cabanna ca sa fie el smecher, cu bratari dinalea de dimensiuni uriase aurite, dau senzatia (si de obicei cam asa se intampla) de personalitate de cocalar etc, si senzatia de plin daca ma-ntelegi >_> La fel si pentru fete. Mie mi-ar placea ca oamenii sa-si stie limitele si, nah, acolo, o bratarica, un lantisor mai mic si discret (la baieti) nu m-ar deranja. Adica un baiat de la mine din clasa purta si inca poarta din clasa intai o bratara si un lantisor, si s-a obisnuit cu ele si probabil ca tine la ele. Sunt discrete, deci e ok.
Eu tot vad in special fetele ca incep sa exagereze de-a binelea, baieti mai putini din fericire, astfel incat combina aurul cu argintul si poarta 50mii culori. Hainele la baieti sunt de obicei sport din fericire sau casual, ceea ce e bine, mie asa-mi place (nici nu cred ca au prea multe variante de stiluri dar deh xD ), asa ca nu mai insist sa vorbesc despre asta.
Ei bine, asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Blue_2910 a răspuns:

Tricouri cu sclipici, pantaloni albi (daca sunt scurti se accepta), inele, lanturi groase la gat, tatuaje, pantaloni de trening din bumbac, blugi incarcati, tenesi, pantofi cu varful ascutit, cu diverse modele sau cei albi, tricouri cu dragoni sau cu cine stie ce monstri, haine in culori stridente gen portocaliu, verde fosforescent, galben...

| Adelina04 a răspuns:

Nu mi-ar place un lanta gros la gat indiferent din ce:-&
Cu siguranta mi-ar place un ceashappy

| cr1st1n1k a răspuns:

Eu am un fix nu imi plac baietii care au pantaloni albi pe eihee hee, nu imi plac baietii care poarta inel, lant de aur d'ala gros si nici tricouri cu sclipici paiete sau alte chestii d'astea

| AnaBlackVampire a răspuns:

Pai la un baiat nu mi-ar placea sa vad un lant gros ca la manelari, un ceas exagerat de mare sau cercei in urechibig grin
Mi-ar placea o colectie de bratari facute manual din ata discrete (verzi, negre) si un ceas discret ca sa vad ca ii pasa daca ajunge la timp la intalnirebig grin

Sper ca te-am putut ajutabig grin

| Damian explică:

Deci pana acum iata ce am retinut
ce sa purtam:
-un stil asortat (lipsesc culoriile, poate mai dati niste indicii) casual
-un ceas de marime medie, bratari facute manual verzi sau negre
-un tricou alb, camasa neagra cu cravata neagra, sau pur si simplu la bustul gol
ce sa nu purtam:verighete, bratari, piercing-uri, haine rupte, sau foarte largi, unghi, urechi murdare, lanturi, cercei, ceasuri cat conserva, haine cu logo-uri D&G si altele, Tricouri cu sclipici, pantaloni albi (daca sunt scurti se accepta), inele, lanturi groase la gat, tatuaje, pantaloni de trening din bumbac, blugi incarcati, tenesi, pantofi cu varful ascutit, cu diverse modele sau cei albi, tricouri cu dragoni sau cu cine stie ce monstri, haine in culori stridente gen portocaliu, verde fosforescent, galben...

| oni a răspuns:

Nu imi lac verighetele si bratarile la un baiat in schimb imi place cand vad un baiat care poarta ceas

| miriam_4725 a răspuns:

Pai ai ales o intrebare foarte buna...deci acum voi raspunde la aceasta intrebare deci baieti nu trebuie sa se imbrace cu pantaloni cu turul lasat!