| Alexandra374 a întrebat:

Acum cateva luni mi-am distrus parul cu decolorant acasa, iar acum imi cam cade, nu se poate sa ramana goluri sau ceva doar cade si se regenereaza nu? multumesc

2 răspunsuri:
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Oriunde pe internet o sa gasesti ca toate " produsele astea magice" pentru par sunt nocive!
Exista si sansa sa chelesti definitiv, nu cade de sanatos.
Cea mai sigura metoda este sa consulti un dermatolog, sa stii ce se intampla cu parul. Apoi... aplici un tratament pentru cadere
(nu e de gluma cu lucrurile acestea... si eu m-am decolorat si vopsit de cateva ori, de la rosu, gri, blond pana la albastru si verde, pana am inceput sa fac inceput de "baldnes" -chelie si m-am tuns scurt, si dai cu tratamente--> acum si-a revenit, dar nu a fost tocmai placuta intamplarea).

| Alexandra374 explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Si cat par iti cadea? sau cum ti-ai dat seama