| username2468 a întrebat:

Am o problemă, deci rog să-mi răspundeți cu seriozitate, fără miștouri dacă se poate.
Îmi cade părul când fac baie și nu numai, îmi cade în general, dar mi se spune că se regenerează cică.
De ce?
Știți vreo mască de păr care se poate face acasă împotriva căderii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate de la stres, sau lipsuri de vitamine, minerale in corp. spalate cu samponul alpecin e foarte ok sau gerovital tratament expert cu keratina pentru regenerarea parului. Ar trebui sa adopti o dieta mai sanatoasa cu multe fructe si legume si sucuri natarale. Daca nu ai lipsuri in cap si e putin rarit parul da se mai regenereaza mai ales ca nu ai nici 18 ani, dupa 25 e mai mai complicat. ia suplimente zinc si vitamina a de la farmacie sau din fructe si legume evita stresul cat poti de mult, daca te stii cu stres bea in fiecare zi ceai de tei. evita si spalarea excesiva de 2 -3 ori pe saptamana e ok si nu schimba sampoanele foloseste acelasi sampon care ti se potrivese.

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Daca iti cade mult par, mai mult de 10-15 fire, este o problema. Nici o masca de par nu ajuta ci numai medicul. Daca insa cad putine, e normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă ulei de ricin sau de argan.