| pixeltinker a întrebat:

Acum câteva zile m-am dat cu niște benzi depilatoare pentru corp pe brate și mi-a curs puțin sânge, semn ca am tras cum nu trebuia și m-am iritat, iar acum au rămas niste pete roșii în piele, cu ce pot da ca să scap de ele?

4 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Fix asta i motivul pentru care nu folosesc benzi.
folosește crema de galbenele si vezi ca roseata aia se duce destul de greu. răbdare

| Freya1 a răspuns:

Nu e neapărat să fi tras cum nu trebuie, ideea e ca ai pielea sensibilă asa ca indicat ar fi sa nu le mai folosești.
Pune apa rece mult si incearca sa nu mai iriti zona.Si nivea ajuta la o adica dar mai bine iti cumperi creme de la farmacie ce se folosesc după epilat, Sunt mai multe pe piata.
Mergi la un salon si la dermatolog sa vezi daca nu cumva ai pielea uscată.

| cristimihailov a răspuns:

Esti baiat sau fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti utiliza un unguent ce contine ingrediente pentru resorbtia hematoamelor, o varianta ar fi heparina sodica (Alle gel de exemplu ). Aplica crema doar pe zona ce necesita tratament, nu aplica crema pe suprafete mari fara sa fie necesar.