| Felinuta a întrebat:

Acum o saptamana si ceva am avut operatie pentru deviatie de sept si rinoplastie si nasul arata destul de ciudat, chiar neplacut as putea spune.E foarte in sus iar narile sunt foarte vizibile, e ceva normal?
Adica..stiu ca varful se lasa in timp insa nu are un aspect placut si nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal, pentru ca a fost traumatizata toata partea aceea si dureaza cateva saptamani pana se refac tesuturile si operatia.

| Miruna333 a răspuns:

Este complet normal, nu va ramane asa. Cum arati dupa operatie si rezultatul final nu este acelasi. Da timp si vei vedea. Cu fiecare zi ce trece, va arata mult mai bine

| MrAM a răspuns:

Dupa un an de zile vei putea vedea rezultatul final. Asculta ce indicatii ti-a dat medicul chirurg, eventual exprima-ți ingrijorarile la controalele de rutina. Iti trebuie cel putin 4 saptamani pana dispare edemul si vanataile sa iti poți face o parere cat de cat. Nu ai pentru ce sa te ingrijorezi acum, doar de felul in care dormi noaptea daca stii ce zic laughing