| Ildiz a întrebat:

AJUTATI-MA, VA ROG!

Am aprox 47 de kg si 1, 61 inaltime. nu sunt grasa dar am burta... nu foarte mare, dar na, este burta! Nu ma pot opri din mancat rolling eyes adica, ori mananc ft mult pe zi, ori ma infometez o zi si nu pot baga nmc in gura straight face. Am picioarele si mainile normale, subtirele. dar am colacei pe burta si nu mai suport.Mai am putin si se duce si talia. Stiu ca trebuie sa fac abdomene muuuulte dar ce altceva pot face si in cat timp se vad rezultate? Nu vreau sa aud de dieta aia cu mere sau diete exagerate. Va rog ajutati-ma :O3.
Multumesc anticipat :*:*

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si ce daca ai burta? Si sotia mea are. Si imi place de ea. Si de burta ei. Eu consider ca fara burta nu ar mai fi asa de frumoasa!

| Chrysk2 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa renunti in a manca foarte mult, apoi sa alergi foarte mult.
Cam atat ar fi, dar e greu daca nu ai ambitie.

Respect,
Chrys

| imiplacesaajut a răspuns:

Fa sport nu numai abdomene laughingpoti sa faci gimansticalaughingsau ma rog nu abdomene de`alea usoarelaughing poti sa faci voley basket poti sa innoti poti sa faci multelaughing si vezi ca grasimea de pe burta e cea mai periculoasa.se depune pe organekissmai bine ai picioare groase decat burta:-s

| micuta17 a răspuns:

Dupa parerea mea nu stiu cum o sa ti se para dar nah eu incerc sa te ajut.Gasesteti o ocupatie in primul rand pentru ca in momentul in care ai ceva de facut nu mai ai timp nici sa privesti mancarea,nah sau daca nu ai ce face,iesi in oras cu prieteni stai mai putin p acasa mai ales prin bucatarie,nu-ti spun sa nu mai mananci nimic,dar incearca foarte multa apa, iar micul dejun sa fie cel mai important si pranzul si atata, restul sa nici nu te gandesti incearca asa 2 saptamani spun eu si organismul o sa se obisnuiasca.Iar pentru burtica sincer nu prea stiu incearca ceva de facut masaj pentru burtica eu una cu abdomenele nu-s de acord pentru ca trebuie sa faci asa ani sa treaca si in loc de abdomen plat ti se pun muschi si nah cine vrea sa arate ca un barbat. Sper ca te fi ajutat. pupici