| pinkbutterfly_4904 a întrebat:

Ajutati-ma, va rog! Mi-am pensat mult prea mult sprancenele. Am incercat sa le fac egale si nu am reusit, asa ca am continuat sa le pensez. Si acum le am si prea subtiri si tot inegale au ramas, ba chiar se vede diferenta si mai mult ca inainte. De la niste sprancene grosute am ajuns la unele subtiri rau. Va rog mult sa ma ajutati! Ce as putea sa fac in situatia asta? Creonul special pentru sprancene e bun? Dar nu pot sa-mi fac sprancenele ca inainte, pentru ca s-ar vedea urat si fals creionul, nu? Dar pot macar sa le fac egale cu ajutorul lui? Se vede urat? Alta metoda stiti? Vi s-a intamplat? Ce ati facut? O sa ma fac de ras daca ies asa din casa, nu? crying(((( Ajutor

12 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Da, creionul pentru sprancene este o metoda buna de a masca inegalitatea, numai ca trebuie sa il folosesti corect.
Intreaba pe la scoala cine se pricepe la pensat, sa te ajute si pe tine daca nu vrei sa te duci la cosmeticiana.

| pinkbutterfly_4904 explică (pentru Estera123):

Multumesc mult! Dar nu il pot folosi mult pentru ca se va vedea urat? Pe ce portiuni ale spancenei se aplica? Nu am mai avut un astfel de creion si nu stiu cum. Raspunsul tau a fost util, dar mi-ai putea explica te rog si cum se foloseste?

| Estera123 a răspuns (pentru pinkbutterfly_4904):

Mai, nu stiu nici eu exact cum se foloseste. Mai intai trebuie sa iti iei o culoare potrivita pentru sprancenele tale. Iti recomand sa il iei de undeva unde il poti testa pe mana. Incepi de la partea interioara si creionezi spranceanape partea unde ai par, apoi o ingrosi putin in partile unde e mai ingrosata cealalta spranceana. Bafta! Si atunci cand il vei cumpara, intreba si vanzatoarea cum se foloseste

| Katoky a răspuns (pentru pinkbutterfly_4904):

Du-te la un salon sa ti le repare nu fa ceva care le poate strica mai mult du-te la un salon! BAFTA!

| pinkbutterfly_4904 explică (pentru Katoky):

Multumesc pentru sfat, chiar cred ca o sa ma duc, din moment ce sunt in halul asta.happy Dar chiar se pricep cei de la salon?

| Wowhow a răspuns:

Sincer, nu stiu ce sfat sa-ti dau.In afara de creionul special nu cred ca ar mai merge altceva.Imi pare rau pentru tine si iti tin pumnii sa-ti iasa.Bafta!happy

| Katoky a răspuns:

Te ajut eu du-te la un salon zi-mi unde locuiesti si iti dau linkuri de slonuri prin apropiere

| NoobOrPro a răspuns:

Is baiat nu ma stiu dar incearca sa dai cu praf de ala negru pe langa spranceana big grin

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru NoobOrPro):

Praf negru? : )) mda cam ai dreptate happy
pinkbutterfly_4904 spune-i tatalui tau sa iti dea niste praf deala negru din toba de esapamentwinking

| NoobOrPro a răspuns:

Is prost rau prietenas big grin

| IRanOutOfNames a răspuns:

Du-te la coafor si fa-ti breton :d