| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

Am inceput de ceva timp sa ma epilez pe picioare(am 14 ani) cu crema depilatoare, doar ca nu imi da tot parul joc, si arata aiurea, iar restul sunt nevoita sa il dau jocs cu bigul, dar am observat ca se innegreste si sa indeseste.
ce pot sa fac?
fara sa ma epliez cu epilatorul, cu ceara, sau cu benzi(am incercat si nu suport)
ajutoor!
dau funda!

5 răspunsuri:
| Escape a răspuns:

Am citit undeva ca te poti epila mai nou cu un fel de crema din miere si zahar ( ceva naturist ) dar se poate doar la coafor. si firul nu va creste gros. ca in cazul epilarii cu lama. ^^

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai prostii faci, te mănîncă n fund nu? O să arăți groaznic cu păr des pe picioare, fuste să nu porți.

| ionnelu a răspuns:

Salut. Ai putea sa dai cu bricheta usor pe picioare dar sa o misti incontinuu. Dupa 10 sedinte din astea nu o sa mai ai par ever pe picioare. PS Dejavantajul este ca o sa iti miroase picioarele a pui ars

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a răspuns:

Buna scumpa:*:*
Cel mai usor mod posibil..Eu ma epilez pe picioare de vreo 3 ani.
Deci:
Uzi zona in care vrei sa indepartezi parul, apoi dai pe acea zona cu sapun lichid, gel de dus, sau o crema de corp, iar apoi dai cu bigul. Daca simti ca nu s-a luat tot mai dai o data cu bigul.happy Nu e nici dureros/..Am incercat foarte multe creme depilatoare...nu sunt bune..In plus o sa ai o piele fina..Incearcahappy..Multa bafta :*
Funda?big grin

| uAme a răspuns:

Pai ce credeai, ca o sa-ti dispara dupa o singura epilare? Normal ca raman si locuri unde nu a ajuns crema la nivelul radacinii firului de par. De aceea, ar fi mai bine sa intinzi de mai multe ori crema depilatoare in locurile unde vezi ca nu a functionat din prima si trebuie sa o lasi sa actioneze 7 minute prima oara, datile imediat dupa prima dare cu creama cate 3 minute. Mult succes!