| Corobana_Stefanel_1990 a întrebat:

Alta intrebare pe ziua de azi happy! Deci am o pereche de tenisi Topman albi din panza sau ceva genu' totusi un material textil...asa si am fost cu ei la o bunica(la tara) si i-am prafuit iar acum nu se mai sterg crying Mi-as cumpara altii dar nu mai gasesc! Asa ca stie cineva o solutie? FUNDA GARANTAT!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Se spala in masina de spalat la 30 grade C.

| Corobana_Stefanel_1990 explică (pentru alessia5158):

Ma intrebam ce-ar fi sa ii spal manual cu vanish pentru rufe albe :? Ce parere ai?

| alessia5158 a răspuns (pentru Corobana_Stefanel_1990):

Ii poti spala manual doar cu detergent (fara vanish) --- lasa-i cateva minute la inmuiat.Nu folosi apa fierbine.

6 răspunsuri:
| DanaQ a răspuns:

Eu nu i-as baga la masina de spalat big grin Am patit la fel cu o pereche de adidasi Nike, cu faţa predominant din material textil si foarte putina piele. I-am lasat la inmuiat in apa cu Ariel vreo 30 de minutehappy, apoi am luat o periuta de ghete curata si cu manusi de menaj in maini i-am periat putin pe partea textila. Dupa clatire, pentru ca tot nu aratau cum voiam eu, i-am lasat vreo ora in apa calduta cu Venish dupa care i-am clatit in alte vreo 5 ape de ma si plictisisem happy, insa tot iesea spuma din ei. La final i-am lasat pe balcon la uscat. Sunt in proportie de 90% albi faţă de cum erau la inceput. Mare bataie de cap cu ei! Data viitoare nu mai iau adidasi albi şi cu faţa textila. happy

| DanaQ a răspuns (pentru DanaQ):

Scuze pentru anumite cuvinte in plus din raspunsul meu de mai sus. Nu l-am mai recitit, iar pasii urmati au fost destul de multi. Am vrut sa-ti dau toate detaliile. Merci pentru funda de la intrebarea anterioara.winking

| Oancea_Iacov_1998 a răspuns:

Eu zic sa-i arunci ca-ti put picioarele in ei =]]]]

| Corobana_Stefanel_1990 explică (pentru Oancea_Iacov_1998):

Sunt creme speciale! happy credeam ca multi o folosesc big grin