| MicutsaBăă a întrebat:

Alte metode de ondulat părul înafară de cea cu placa şi ondulatorul confused
Fundiţă + vot kiss.`!

Răspuns Câştigător
| DeXxa a răspuns:

Bigudiuri mai poti folosi, sau iti faci moațe. Iei o suvita de par, o umezesti, o rulezi pana se face ca un coc si o prinzi cu o ața sau elastice foarte mici. Daca vrei parul foarte ondulat incerci sa faci cocurile cat mai mici. Dar sa stii ca nu te tine mai mult de 3-4 ore, 5-6 cu fixativ. Nicidecum 5 zile cum zicea Gabriela, poate doar daca te inchizi in casa si nu te misti, ca statuia. laughing

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bigudiuri calde, moațe.
Pa, pa.

| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Pai mai exista bigudiurile, moatele, tot parul impletit in multe codite.
Oricum, cel mai bine iese cu ondulatorul [ cine se pricepe ], si cu casca [ la salon ].
Si cu placa, iti trebuie putina indemanare, ca altfel, ies niste bucle ca dracu'laughing

Daca iti pui seara parul pe bigudiuri si dimineata ti-l desfaci da-i cu putin fixativ ca sa tina, si cu putina spuma daca vreiwinking
Si pe moate, la fel.
Succes!

| GabrielaSandica a răspuns:

Sa ti pui parul dupa ce te speli pe moate. Cum le zic eu laughing. Iti imparti capul in mici coculete prinse si le lasi toata seara iar a doua zi ai un super volum la par si iti sta ondulat. Te tine foarte mult timp volum. Pe mine chiar si 5 zile.

Succes!

| Nymphetamine a răspuns:

Dupa ce-ti speli parul, cand inca mai e putin umed impleteste-l foarte bine, iar dimineata il desprinzi.

| SecretName1234 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
Merge 100% si eu am incercat si mi-a iesit foarte frumos.
Pa pa succes!

| SecretName1234 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
Merge 100% si eu am incercat si mi-a iesit foarte frumos.
Pa pa succes!

| laAAal a răspuns:

Bigudiuri

| Danutza27 a răspuns:

Si eu recomand tot bigudiurile sau moatele, tin cel mai bine si nu dai cu fixative si alte minuni.

| CriSSa537 a răspuns:

Bigudiuri sau impletit

| DianaaaD a răspuns:

Pai poti cu bigudiuri, cred. Bigudiurile nu iti fac parul neaparat cret, depinde cat de mari sunt bigudiurile.happy

| Alexandra800 a răspuns:

Dupa ce faci baie impletesteti tot parul in codite mici si pridele la capete cu buretei micuti si lasa-le toata noaptea asa iar dimineata desfa bureteii si gata asa faceam eu pe la 7 ani si da roade pe bune

| DanaRo a răspuns:

Incearca moatele.se aranjeaza parul foarte bine. sper sa te ajute happy

| JustMe1 a răspuns:

Pai.cand il impletesti dupa baie:].se fce tare fain dka ai parul mai aspru