| HimSnow a întrebat:

am 13 ani, aproape 14, am 1, 60-1,63 inaltime, cate kilograme ar trebui sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani - inaltimea de 1.60-1.63 ar trebui sa ai 50-53kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

★La 13 ani, 1, 60, ar trebui sa ai cel putin 40kg, maxim 50kg!
★Daca depasesti 50kg esti un pic obez si ar trebui sa lasi mai usor mancarea si vice-versa.
★Funda? big grin