| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.65 inaltime si 58 de kilograme. La corp toata lumea imi spune ca nu sunt grasa insa m-am ingrasat la fata si nu stiu de ce..acum cateva luni nu eram asa si acum mi se spune ca sunt mai rotunjoara la fata si chiar asa este. Cum pot slabi la fata, si dc m-am ingrasat asa la fata? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Niste analize ai facut? Mai ales la endocrinologie. Exista boli care pot provoca lucrul asta, sau poate ai tu o distributie a grasimii mai ciudata, dar prima data elimina varianta unei boli.
Nu poti sa slabesti dintr-o singura parte a corpului, procesul de slabire se face generalizat, peste tot deodata si corpul slabeste asa cum vrea el, din pacate... Unii oameni slabesc prima data in zona abdomenului, altii la picioare... altii altundeva.

| RoxanaDrpx a răspuns:

Nu e bine sa slăbești poți patii ce am pățit eu să îți apară vergeturi...