| IrinaAniri a întrebat:

Am 13 ani, 56kg si 1.64m, stiu ca sunt grasa, cam cat ar trebui sa slabesc? ca si marimi: la bust 87, la talie 74... , si la sold 93...
imi puteti recomanda si cateva exercitii? (cum se fac, cate sa fac pe zi, si spuneti-mi si cate zile trebuie sa le fac ca sa slabesc 1 kg)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești "foarte grasă"!
Pentru a pierde doar 2 kilograme nu mai mănânci dulciuri, băuturi acidulate, grăsimi, etc. și multă mișcare fizică.
Nu uita că încă ești în creștere iar greutatea trebuie să fie de 54 de kilograme.
Pa, pa.

| IrinaAniri explică:

Tu chiar nu crezi ca sunt grasa? pe bune... eu vreau sa ajung la 45, oare e prea mult?

| AnnaAnnne a răspuns:

Am 13 ani 1.63 si 52 kg si vreau si eu sa slabesc si tu ar trebui sa slabesti cauta pe youtube exercitii de slabit rapid si da pe primul link

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti deloc grasa...ca sa fii grasa btrebuia sa ai 70 incolo

| CeaCuMasca a răspuns:

Greutatea la care vrei sa ajungi tu este exagerata.Nu te juca cu asa ceva, iti doresti sa ajungi la o greutate ideala, nu sa fii un scheletoi ambulant, nu? NU esti grasa, insa esti usor peste limita.Deci grabeste-te, inca mai ai timp, si ai doar putin de slabit.Eu iti propun sa incerci 50 de kg, talie 66, sold 88.Asta ar fi orientativ.Eu slabesc de o vreme considerabil sarind coarda.Comanda-ti o coarda digitala de pe internet, costa vreo 20 de lei, e perfecta, fiindca e mai grea si mai rapida, si iti numara sariturile.Am inceput cu 600 de sarituri pe zi, seara, cand e mai racoare.Bineinteles,la inceput am crezut ca imi dau duhul din mine dupa doar 30 de sarituri, dar in scurt timp am reusit sa fac 100 de-odata.Acesta sa fie scopul tau. Odata ce ajungi la 100 intr-una, te vei descurca nemaipomenit.Creste ritmul zilnic cu cate 1000 de sarituri, pe care le faci cu pauze.100 sarituri, pauza scurta, 100 sarituri, pauza scurta, acesta este ritmul.In 4 zile deja cad pantalonii de pe mine.Nu m-am cantarit, fiindca nu asta conteaza, ci cum arat, si se vad diferente incredibile.Am slabit cu 3 cm in talie si 1 in solduri.Ai voie sa iti iei pauza o zi pe saptamana, dar nu mai mult.Acum,ca am ajuns la 4000 de sarituri zilnic, planuiesc sa ma trezesc devreme si sa impart sariturile in jumatate dimineata si jumate seara.Atentie,ai nevoie de niste adidasi de calitate si comozi, pufosi, altfel te vor durea gleznele ingrozitor.Nu sari pe talpi,sari pe varfuri si cand invarti coarda misca foarte usor partea de jos a bratelor. Poti sa reglezi lungimea corzii. Apoi, trebuie sa reduci COMPLET zaharul, chipsurile, dulciurile, prajiturile din alimentatie.Definitiv! Nu doar pentru slabit, ci si pentru un stil de viata sanatos.In schimb, trebuie sa iei 5 mese pe zi.Da, ai citit bine! Dimineata mic dejun copios, cu proteine, dar cat sa te saturi, nu manca daca nu mai ai nevoie, peste 2 ore o masa de fructe cu un singur tip de fruct neamestecat cu altceva, peste o ora o masa bogata in calciu, vitamine, proteine, peste 2 ore o alta masa de fructe si peste o ora cina, care trebuie sa fie usoara, dar hranitoare.Nu manca dupa ora 7.Atentie din nou, nu sari peste mese si mananca-le la ore fixe, carbohidratii din ele nu se vor transforma in grasime, ci in energia pe care o consumi sarind coarda.Este un antrenament foarte intens si vei avea rezultate deosebite, dar trebuie sa te hranesti neaparat, daca nu vrei sa intrerupi antrenamentul din cauze cum ar fi lipsa de energie, putere.

| JustLoveMee33 a răspuns:

Poate fata are cateva sulplusuri in unele parti, si vrea sa scape de elewinking