| IrinaAniri a întrebat:

Am 1.64 m, 54 kg, 13 ani (si 9 luni), iar ca dimensiuni: la sold 90, talie 74... si la bust 86. ce ziceti? cam cat ar trebui sa sabesc? sau nu trebuie

8 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Am aceeasi varsta, aceeasi greutate, aceeasi inaltime:) ca vorbesti de mine:)), pareu imi doresc sa slabesc cam cu 5-7 kg cam asta e dorinta mea greu de realizat uite un link care poate te ajuta
http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs
oricum grasa nu esti ca ma uit la mine si n.am burta mare sau picioarele foarte groase:)):)

| Pufffx a răspuns:

Cam ar trebuie pentru ca ai apropae 14 ani, in talie ar trebui sa ai 60-65 nu 74 adica nu etsi grasa sa zicem asa da faci burta daca nu slabesti incearca sa faci niste abdomene, extensi si nu manca multe dulciuri mancan legume care de pui de preferat...

| IrinaAniri explică (pentru Pufffx):

Am gresit eu ca m-am masurat dupa ce am mancat supa si am baut jumate de litru de apa laughing acum, la miezul noptii al 67, e cat de cat ok?

| Pufffx a răspuns (pentru IrinaAniri):

Da incearca sa mai dai cativa cm jos:*.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă esti multumită de ce vezi in oglindă nu trebuie să slăbesti. Eu, in locul tău as mai slabi, si la coapse dar mai ales în talie! Ai doar 13 ani, pe parcurs, cand vei avea 20 ani, daca nu ai grija de siluetă, o sa adaugi cu usurinta alti centimetri in talie, apoi la șolduri...Si nu-ti va mai plăcea.

| Elena5874 a răspuns:

De ce vrei sa slabesti ai inaltimea si greutatea ideala
sincera sa fiu eu tanjesc dupa inlatimea si greutatea ideala
eu am 1.70 inaltime si 50 de kg si sunt slaba bat...straight face
Deci ramai asawinking

| Timi_Timea_1997 a răspuns:

La varsta de 13 ani, aveam aceleasi dimensiuni.stai linistita, nu esti grasa, esti foarte ok dezvoltata.chiar nu trebuie sa slabesti, adica, numai daca vrei sa fi un fel de schelet tongue

| xCrazys a răspuns:

Pai dc vrei sa slabesti nu te simti bine in pielea ta?tongue