| roby777 a întrebat:

De curand am cumparat doua gantere de cate 10 kg una reglabile.Momentan nu pot sa fac cu 10 kg si le reglez la 6.50 kg una.As vrea sa imi spuneti toate tipurile de exercitii pe care le pot gace pentru biceps,triceps, pectorali si trapez si altele daca mai stiti.Si as mai vrea sa imi spuneti cam in cate zile, luni, pot aparea rezultatele daca lucrez dupa exercitiile voastre.Am 14 ani, 80 kg, 180 cm stiu ca ar trebui sa mai slabesc dar am mai mult o statura solida decat una grasa deoarece practic fotbal, handbal, volei si cam atat. Puteti sa imi dati si alt fel de exercitii nu numai cu ganterele.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Roby nu ma mir ca nu poti face din prima cu 10kg esti incepator...eu iti las un link si vezi acolo exercitiile http://www.passion4profession.net/en/muscle-exercises/

daca te tii si respecti antrenamentul in 3-4 luni se vor vedea rezultate bune, asa in primele luni mai greu se va observa, trebuie sa ai si o alimentatie corespunzatoare altfel degeaba..incearca sa nu te fortezi si lucreaza cam de 3-4 ori pe saptamana nu lucra acelasi muschi intr-o saptamana decat o data, daca sa zicem incepi de luni cu biceps. si ai febra musculara pana miercuri si iti dispare poti lucra la biceps iarasi dar recomandat ar fi sa lucrezi o data pe saptamana un muschi...

| George2008 a răspuns:

Ba pai tu cu 10 kg vrei sa faci trapez,biceps, triceps, trapez, pectorali mancate ar nenea bine ca nu zisesi ca vrei sa faci cu alea de 0, 5 kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru George2008):

E incepator, o sa mareasca greutatea mai tarziu