| dedfgv a întrebat:

Am 13 ani si nu am sanii foate marii si as vrea sa va intreb daca purtarea sutienului afecteaza cresterea lor? adica eu port de un an si ceva sutien si mi se pare ca nu miau mai crescutcrying

daca da ce exerciti pot face pentru am creste si tonifia sanii?

5 răspunsuri:
| CookieMonsta a răspuns:

Nu stiu daca nu iti mai cresc dar stiu ca sarma de sub sutien ii strange si ii lasa in jos dupa ce iti dai jos sutienul.

| CodrutM a răspuns:

Ideea ca sutienul ar stagna cresterea sanilor este ca cea care spune ca o anumita pozitie a penisului in chiloti stagneaza cresterea sau ii da o curbura in stare erecta... tampenii!

O sa iti creasca. Ai abia 13 ani. Pana la 18 ani o sa iti tot creasca de o sa te bucuri si tu si toti baietii din cartier.

Nu iti poti mari sau tonifia sani... numai muschii se pot mari si tonifia, sanii nu-s muschi, sunt tesut mamar si tesut adipos.

| pufoletedebomboana a răspuns:

Nu e adevarat eu port de la 12 ani si am 14 si nu patesti nimic stai linistita, si daca ti.a venit ciclul e normal sa iti creasca mai greuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa ai sanii mai mici. Asa nu risti sa faci cancer la san. Ma rog, sanii mai mari sunt visul oricarei fete. EU ii am marisori pentru varsta mea (am 15) si mai am cate un nodul, din cauza ca ii am maricei.
Daca nu ii ai mari, nu are rost sa porti sutien. Sutienul nu poate impiedica cresterea sanilor.Sutienul strica sanii, adica o sa ti se lase, asa ca daca nu ii ai mari, eu zic sa nu mai porti sutien decat daca e nevoie.

Bafta!

| Addaa_7200 a răspuns:

Eu am renuntat de curand la sutien. Sutienul nu lasa sanii sa creasca, si nu numai atat ci ei trebuie sa "se ridice singuri" nu cu ajutorul sutienului. Nu poti ascunde ceea ce ai! Asa ca draga mea doar femeile care au nascut poarta sutien pentru "a-i ridica"... Asa ca lasa-te de sutien. Poarta rar, la ocazii. Paa:*