| Denis_1354 a întrebat:

Am 16 ani, fac sala si nu stiu ceva, daca manc inainte de sala se pune pe burta sau o sa ard tot la sala, si la fel cand vin de la sala, ca am un pic de burta, si vreau abdomen calumea.

7 răspunsuri:
| MeoKidu a răspuns:

Salut!
Dacă nu mănânci, faci degeaba sală. Trebuie să mănânci cu 30 de min (preferabil) înainte de a începe.
Baftă!

| Gstefan a răspuns:

Pentru a arde stratul adipos de pe burta sau din orice loc de pe corp, trebuie sa faci cardio si neaparat o dieta pusa la punct, nu manci numai cand iti este foame. Daca mananci cu o ora sau jumatate de ora inainte de sala e ok, iar dupa antrenament poti sa mananci imediat ( ceea ce este recomandat ) sau la maxim o ora dupa antrenament.

| Carly22 a răspuns:

De fapt, dacă vrei un abdomen calumea mănâncă cu o oră înainte de sală, bea apă înainte să te duci la sală.

| Mandy4105 a răspuns:

Este bine sa mananci imediat dupa sala pentru ca arderea de grasimi continua inca aproximativ jumate de ora dupa ce faci efort si astfel se vor arde mare parte din grasimile pe care le consumi... dar imediat dupa sala nu la o ora dupa... sper ca te-am ajutat

| Mady_8886 a răspuns:

Hey.am avut aceeasi problema.am fost la un nutritionist pentru o dieta si l-am intrebat si ce sa fac in legatura cu sala.raspunsul...nu mananci o ora inainte de sala si o ora dupa ce ai terminat.

| AlexeNv a răspuns:

Poti manca inainte de sala dar inainte cu 2 ore si incearca ca masa pe care o savurezi sa fie bogata in proteine pentru eficientawinking de ex oua peste carne lapte chiar si paste.

| verdeata a răspuns:

Nu manca mult si o sa slabesti nu mai manca dulciurui si inghetate si intr-o luna stai si sa nu mai mananci spaghete, cartofi si iti vei reveni intr-=o luna si un pic ai sa vezi pai eu nu stiu prea bine am spus si eu asa