| Anonim420420 a întrebat:

Salut, nu vreau sa fac patratele deci nu voi face abdomen la sala, daca nu fac abdomen mai sunt si alte dezavantaje in afara ca voi avea burta?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca vei avea putina grasime corporala vei avea patratele si fara sa faci abomene laughing
Ai nevoie de forta in abdomen pentru multe exercitii compuse, dar asta nu o faci neaparat din abdomene (sau alte exerctii pentru abdomen).

| aXy99 a răspuns:

Asta daca va avea aprox. 10% grasime corporala.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu,nu sunt,dar ceva abdomene, trebuie sa faci, incerca usor dupa ce-ti termini exercitiile pe ziua respectiva, indiferent ce grupa de muschi ai lucrat, incerca sa faci 3-4 serii abdomene, la banca, covoras etc, dar usor 3-4 serii a 8-15 repetari, ai sa vezi rezultatele in cateva luni.

| Basilievski a răspuns:

Nu vei face burta daca faci sala.