| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, sunt fata si am mustata( nu prea se vede bine dar nici deloc).Am cumparat benzi de ceara depilatoare si as vrea sa stiu: daca folosesc va creste mai tare (mai gros firul)? Cat de des va creste?
Orice raspuns e binevenit.

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Termina cu tampeniile astea bagate in cap de societatea idioata. "Dar va creste mai tare?", "Dar nustiuce?".

Indiferent ca esti fata sau baiat, daca ai mustata si ti-o iei, indiferent prin ce metode(lama, ceara, banda, laser nuclear) VA CRESTE INAPOI, intr-un timp mai scurt sau mai lung.

Metodele care smulg parul(ceara, benzi depilatoare sau aparate mai sofisticate) au cel mai bun randament si sunt cele mai recomandate, la ele parul creste mult mai greu inapoi.

La metodele prin taiat(lama) va creste inapoi foarte repede.

Faza cu "creste mai des", "creste mai gros" e o mare, mare, mare prostie transmisa prin popor. Creste inapoi, pur si simplu, nu creste mai gros, mai lung sau altfel.

Da-ti mustata aia jos mai repede, nu conteaza prin ce metoda. Eu daca as fi fata si as avea mustata mi-ar fi rusine si sa ies sa duc gunoiul. Daca iti iese par pe unde nu trebuie, du-te si fa-ti un control, nu cumva sa ai o dereglare hormonala.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu ceara depilatoare nu o sa iti creasca mai gros si tare, foloseste-o cu incredere

| EvaneSScence a răspuns:

Daca te epilezi nu se indeseste. Doar daca te razi cu bicul e riscul asta. In timp se subtiaza firul.

Răspuns utilizator avertizat
| SinfulDesire a răspuns:

Doar daca te razi or sa creascsa de oarece atunci cand tai firul de par el creste in 3 parti dar daca il smulgi de la radacina acesta va creste inapoi la fel