| Raul199612 a întrebat:

Am 15 ani si nu mi-am dat niciodata mustata jos. Alti colegi de ai mei si-au dat-o dar cu bigul si se vede urat si creste repede la loc... thinking Eu ma gandeam la ceva sa folosesc benzi depilatoare pentru fata thinking

Ceea ce vreua sa va intreb este :

1) E mai bine cu banda sau cu bigul?
2)Mustata creste mai repede cand dai cu bigul sau cu benzile?
3)Ce benzi de epilat sa folosesc? Eu am benzi depilatoare pentru fata de la FARMEC happy

PS: SUNT BAIAT

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ehe.va sfatuiesc sa lasati sa va creasca mustata pentru ca sint si fetele tinere ii plac baietii chipesi cu mustata imbracati frumos la costum si cu cravata barbateasca! Incercati asta si o sa vedeti ce frumos sa arati in fata oglinzii! Mustata si parul brunet atrag fetele ca mustele la miere!

| ComfortablyNumb a răspuns:

Sunt bune ambele variante. Insa eu am auzit la majoritatea baietilor ca folosesc bigul. Si benzile merg, atata timp cat suporti durerea. Dar mai bine dai 1-2 minute cu bigul si gata.

| Raul199612 explică (pentru ComfortablyNumb):

Nu imi place la big ca cu bigul creste mai repede si te iritezitongue

| ComfortablyNumb a răspuns (pentru Raul199612):

Iriti* pai daca nu stii cum se face, normal ca te iriti. te poti irita si cu benzile daca nu le utilizezi corespunzator

| Raul199612 explică (pentru ComfortablyNumb):

Pai zi-mi si mie...

| Cristianaaaaa a răspuns:

Eu sunt fata si folosesc benzi de la veet! Pt baieti merg ambele variante, in general baietii folosec big, ii face mai "masculini" laughingDepinde, cu bigul e mai rapid si mai usor, dar creste la 2-3 zile, iar cu benzile e cam dureros, nu se iau toate firele de par, te poti irita prima data, cam asta e...ramane la aprecierea ta!

| Raul199612 explică (pentru Cristianaaaaa):

Si cu banda creste la loc?=+))))