| Mihai_Mihai_1997_E3ri a întrebat:

Am 17 ani si încep sa chelesc, mi s-au golit tâmplele si mi se subțiază parul din fata, ce sa fac? Nu vreau sa chelesc de la vârsta asta.

Răspuns Câştigător
| vintagegirl1996 a răspuns:

Am găsit asta pe un site.

''Salut, fetelor! Vreau sa zic ca eu aproximativ 10-11 ani zi de zi am folosit geluri, uleiuri, fixative spume etc. pana nu am mai ramas in cap decat cu cateva fire cum se zice.La indrumarea unei amice care am observat cum i s-a regenerat parul intr-un timp record am intrebat ce foloseste.Se stie ca pentru par gazul lampant este bun inca din batrani precum se dadeau bunicii nostri, iar uleiul de ricin la fel este bun, vitamina A la fel.Acum gandind logic fiecare din ce mentionez are ce-i lipseste celeilalte.Combinate toate 3 in cantitati egale face minuni parului.Eu am inceput tratamentul la sfarsitul lui aprilie si tamponez la radacina parului de aproximativ 3 ori pe saptamana.Pot zice ca sunt fffffmandru de acest tratament si fara a zice ceva in lauda sau a exagera parul mi s-a triplat in cap firul de par s-a ingrosat si a capatat un luciu fff frumos. Sper sa va ajute si pe voi.Cu riscul de a ma repeta calota mai avea par pentru o baie cum se zice.Mentionez ca am avut parr fff des in momentul cand il faceam pielea capului nu se vedea, iar acum dupa aproape 3 luni si-a revenit.Nu credeam ca se poate asa ceva, sper sa va ajute si pe voi. Cantitati egale din fiecare.''

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai, consulta un medic specialist.