| Gumalamanaazecea a întrebat:

Am 18 ani, 1, 60 si 52 kg. Nu sunt grasa, am doar putina burtica si coapse putin groase. As vrea sa slabesc in partile astea doua ale corpului, sa dau burta aia jos si sa am macar cu 1-2 cm mai putin la coapse. Nu am posibilitatea sa ajung la sala (orar incarcat) si ma gandeam sa fac ceva acasa. Si sa se vada rezultatele in 1-2 luni. Ce sa fac? Nu mananc dulciuri,nu beau sucuri acidulate si am mese regulate, de fapt, mananc numai chestii facute in casa, niciodata cumparate.

3 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Poţi să te apuci de sport, mai serios decât o făceai până acum. Abdomenele sunt baza pentru a scăpa de burtă. Poţi să alergi şi, dacă nu te poţi duce la sală, poţi căuta pe youtube tutoriale.

| devilmilan a răspuns:

A explicat mai bine Marius, uleiul este un atacator fidel al greutatii, dar din fericire daca faci sport iti va fi foarte usor, vointa sa ai.

| MariusSB a răspuns:

Incearca sa reduci consumul de ulei din acele mancaruri "home-made", eventul foloseste foarte putin ulei de masline extravirgin.Fa cate 25-30 de abdomene in fiecare seara, si acum ca tot se incalzeste ai putea sa incepi sa alergi cand iti permite timpul.Garantat vei slabi!

O seara frumoasa!