| Sara2 a întrebat:

Am 2 zile decat merg sala si a si aparut febra musculara la burta si la picioare, este de bine sau de rau? cand m-am cantarit dupa cele 2 zile aveam acelasi nr de kg

Răspuns Câştigător
| Daviiiiiid a răspuns:

Hey.Este foarte bine daca ai febra musculara.asta inseamna ca muschii se contracta si lucreazahappy. Daca nu te superi ca te intreb, faci sala cardio(banda bicicleta ), sau sala de forta.adica, haltere, gantere.presa.Oricum, poate vei stagna.iti recomand sa nu mananci paine si mezeluri deloc.crede`ma! si eu ma duc la sala si in 2 luni am slabit 11 kg. acum vreaau sa pun masa musculara.si cartofi si orez, mananc o data la 2 zile.paine mai deloc. doar dimineata.prajeli de fel, mezeluri nu.carne de porc nu.si ma simt mult mai b ine fizic.dar cateodata imi este dor de fast-food.dar trebuie sa rezist tentatiilor!happy

| Sara2 explică (pentru Daviiiiiid):

Buna, fac aerobic cate 2 ore pe zi

| Daviiiiiid a răspuns (pentru Sara2):

E bine. si cate zile/saptamana.happy? Ca si eu tot 2 ore poate chiar 2 ore si jumatate.si ma duc,luni,marti miercuri, joi-liber vineri, sambata-fac doar 1 ora pentru "trezire"happy. Succes in continuarehappy

| Sara2 explică (pentru Daviiiiiid):

Mi-am propus sa merg luni marti joi vineri si sambata, adica 5 zile pe saptamana, si sa stau cate 2 ore, am am o febra la burta, am incercat acasa sa fac un abdomen de proba si nu pot
succes si tie, te pup

11 răspunsuri:
| PufiCiufi a răspuns:

E normal cum nu ai mai depus efort fizic sa apara febra musculara. Si rezultatele nu o sa apara imediat trebuie sa te ti serios daca vrei sa pierzi din kilograme ca altfel nu va da roade.

| Lilia2621 a răspuns:

Daaa, nu iti fa griji, nu e nimic strasnic. Asa e de la inceput, cind incepi sa te ocupi cu sportul. E normal sa ai fiebra musculara. Apropo, de doua zile mergi la sala si deja te cintaresti. Hei, nu e atit de usor. Eu fac fitness si fug aproape in fiecare zi si am slabit doar cu 2 kg in 3 luni. Greutatea scade putin cite putin, ca doar nu ai pus pe tine peste noapte. Maninca sanatos, bea multe lichide, si mergi la sala in fiecare zi, si rezultatul se va incepe a vedea peste cel putin 2 saptamani, atunci poti sa te urci pe cantar. Si nu este foarte bine sa slabesti foarte repede, de la 2-5 kg pe luna e normal, dar mai mult nu.

| StevieBreakingBenjamin a răspuns:

Ai facut febra musculara deoarece s-a eliminat acid lactic in muschi.Nu e de rau. Daca vei mai face exercitii in continuare se va duce tot acidul lactic.Si nu poti pierde kilograme in 2 zile.Rzultate concrete se vad cam intr-o o luna.

| Xennofull a răspuns:

Iti dau un sfat(eu mearga la sala zi de zi.sunt boxer)nu urmar cantarul in fiecare zi, te cantaresti odata la 2 saptamani, asa apar progresele. Febra musculara e un lucru foarte bun, dar ca sa scapi repede de ea trebuie sa faci miscare in continurare la fel de mult. Funda?

| Kastum a răspuns:

Cind faci sport sa stii se incepe de la usurel. Cred ca din 1 zi ai depus un efort supranormal si de aceia de dore. Incerca sa faci in serii

| sebyc98 a răspuns:

E normal sa ai febra musculara, asa se intampla cand depui efort...ca sa iti treaca febra mai repede nu trebuie sa stai linistit si sa nu te mai duci la sala, din potriva, trebuie sa te duci in continuare, trece mai repede asa.

| teddybearr a răspuns:

E ceva normal sa ai febra musculara daca nu ai facut sport... kilogramele vor disparea min. dupa vreo 5-6 vizite la sala... mergi in continuare si vei avea rezultate, insa nu face abuz!

| Dolwee a răspuns:

Daca nu ai facut un timp sport si vrei sa incepi din nou, da, apare febra musculara a doua zi dupa antrenamentul depus. Daca vei continua sa faci exercitii cu timpul febra nu o sa mai apara deoarece muschii s-au adaptat la efort. Daca ai facut exercitii doar 2 zile, rezultatele nu apar rapid, s-ar putea sa apara dupa o saptamana daca continui cu sala.