| paranteză a întrebat:

Sunt fată, am 13 ani şi merg la sală.
Acum 2-3 zile m-am cântărit si aveam 41.40 iar astăzi după 2 ore de sală m-am cântărit (cu un alt cântar) şi aveam 40.8 kg.
Ce trebuie să fac ca să merg la sală, să nu mai slăbesc şi să am formele mai definite? Nu aş vrea să slăbesc mai mult de atât.

9 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Incearca anumite sporturi in aer liber, sau alergatul pe banda.Cum au mai spus si alti utilizatori, nu ar fi benefic sa incepi cu greutati de la o varsta frageda.pot aparea complicatii pe viitor.La sala de obicei cand mergi dai kilogramele jos. Miscarea este cheia catre succes.

| Ibrahimovic a răspuns:

Alimenteaza-te corect!
Nu trebuie doar sa faci sport ca sa ai un corp frumos.
Probabil tii diete alimentate, nu mananci cat trebuie, la sala depui efort si de asta slabesti.

| CorneliaC a răspuns:

Cum sa mergi la sala la varsta asta?

| Anca2999 a răspuns:

God :-s unde faci tu sala? De obicei nu se permite celor sub 14 ani (minim ). Nu prea e ok sa faci sala de la varsta asta..ar fi bine de la 17, daca o sa faci masa musculara o sa iti para rau pentru ca se duce greu. ce inaltime ai btw X_x?

| hibrid112 a răspuns:

Presupun ca prin sala te referii strict la fitness, fara antrenament cu greutati.E foarte ok la varsta ta sa faci exercitile de mobilitate, cardio aerobic etc nu dauneaza indiferent de varsta(cu specificatia daca nu face cu greutati, daca folosesti greutati nu e ok la varsta ta)

| YourB0SS a răspuns:

Ca fata nu trebuie sa mergi la sala sa ai un corp frumos, trebuie sa faci fitness, ceea ce se poate face si acasa.
Eu zic sa nu te mai duci la sala deloc, poti face easy cardio sau ceva de genul, gasesti foarte multe pe internet. funda?

| AlleshiaBy a răspuns:

Dupa ce faci sala, trebuie sa manci proteine, si carbohidrati pentru musculatura

| Adorsafiucopil a răspuns:

Ce inaltime ai? O_o

| VestitulAnonim a răspuns:

Ei bine mananca mancare care contine proteine(oua, carne, legume) si cu cat mai multe exercitii faci cu atat mai mult sa mananci