| robertvlase a întrebat:

Am aproape 18 ani, iar de ceva vreme am observat un rid intre sprancene. cred ca il am de ceva vreme, dar acum a inceput sa ma preocupe. din ce am citit pe net e aproape imposibil sa am riduri la varsta asta, si ca ar fi de expresie. dar daca era de expresie imi aparea dupa ce stateam incruntat, dar mie mi se vede cam tot timpul. ce am observat este ca se vede cel mai tare din partea dreapta. e posibi sa am pielea mai "ridicata" acolo, sau. nu stiu cum sa ma exprim
nu stiu ce as putea sa incerc, dar imi doresc sa scap cat de cat de acest rid pentru ca nu cunosc nici o persoana de pana in 20 de ani care are asa ceva, chiar pe nimeni. nu mai zici de persoane de 40, 50 de ani are nu au nici macar o linie intre sprancene
am inteles ca masajele pentru fata sunt bune, dar nu am idee cum sa le fac.
v-as ramane recunoscator daca m-ati ajuta cu vreun sfat

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste o crema antirid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti baiat si pui o asemenea intrebare, dubios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este de la faptul ca stai tot timpul incordata. Poate de la faptul ca ziua te derajeaza lumina de la soare, sau poate pentru ca asa esti tu. Nu cred ca este rid, ci un semn, datorita faptului ca stai incruntata mai toata ziua.

Poti sa-ti faci masaj facial, si poti gauta pe internet tutorial.

Aici este un exemplu de video in romana si arata cum face un masaj facial.

http://www.youtube.com/watch?v=OibnwAtbVak

Sunt mult mai multe video-uri care te pot ajuta.

O zi placuta!

| robertvlase explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca este semn. De fapt nu sunt sigur. Ideea e ca daca lumina "pica" pe fata mea doar din fata ridul nu se observa aproape deloc. In schimb, daca lumina vine din stanga, se vede clar, iar din dreapta cel mai rau se vede. Nu imi dau seama ca as putea sa fac, dar nu vreau sa am riduri la 18 ani

| mircea22b a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca e baiat!

| Foxyyyy a răspuns:

Ce? Eu am vazut asta la aproape toata lumea(sau ''linii'' orizontale pe frunte). Se face de la incruntat, nu cred ca mai poti sa scapi de el.

| D0A1V2i3d7 a răspuns:

Nu-i adevarat! Am vazut persoane cu riduri pe clasa a9alaughingDar eu iti recomand sa-ti mesezi ridul in fiecare seara cu o crema obisnuita si sa te culci cu fata cat mai intinsa! incearca si sper ca te va ajuta!happy

| robertvlase explică:

Pennyy, linii orizontale are mai toata lumea, cel putin eu asta observ, dar cum am eu aceasta linie intre sprancene nu am mai vazut, fara ca cineva sa se incrunte. Probabil as incerca o crema anti-rid, dar nu stau foarte bine cu banii acum. Chiar ar merita sa incerc?

| robertvlase explică:

Ce e asa dubios? Pur si simplu nu imi place deloc chestia asta. E ceva rau in a incerca sa arat cat mai bine? Toata lumea cred ca vrea asta