| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca este bine sa te dai cu demachiant chiar daca nu te demachezi. Eu daca am tenul gras are ceva daca ma dau cu lapte doina in fiecare seara? PS: ma spal cu sapun cu sulf inainte.

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Este bine sa te demachiezi in fiecare sera cu demachiant, dupa ce iti folosesti sapunul de sult poti cu lotiunea demachianta te masezi 30 de secunde apoi clatesti. De asemenea foarte bine este sa folosesti si apa termala.

| qwerty101010 a răspuns:

Daca nu te machezi poti sa te cureti seara cu o lotiune de curatare speciala pentru tipul tau de ten. Ar fi cel mai bine sa mergi la o farmacie si sa cumperi o lotiune de curatare (nu tonica) pentru ten gras, te-ar ajuta mult. Cat despre sapunul cu sulf este bun. SPer ca te-am ajutat, funda? :**