| Alinutaaaalina a întrebat:

Spirulina cu carob a folosit careva? Ce efecte are? Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Spirulina,e cam cel mai bun supliment existent pe piata! nu are contraindicatii(decat foarte mici exceptii)
E plina de vitamine,de minerale,de enzimi,etc,si ajuta la intarirea organismului.
Nu e pentru ingrasat cum spunea cineva pe aici.Dar daca vrei sa nu slabesti,consumo dupa masa,daca vrei sa slabesti consumo inainte de masa!
Spirulina (este supliment,nu medicament) deci ajuta,la tratarea anumitor boli(foarte multe).
Eu ti-a s recomanda spirulina+catina- si mai buna!
Consuma spirulina indiferent daca esti sanatoasa sau nu, indiferent de boala, te va ajuta!

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Eu cam tot timpul sunt cu lipsa de vitamine si etc, am incercat spurulina insa nu a avut prea mare efect, aproape deloc1
daca vrei sa te ingrasi ia Royal Jelly fiole, astea cam odata la 2 luni, depinde cate kg vrei sa pui pe tine, o sa functioneze! au un gust tare nasol dar dupa 2-3 o sa te obisnuiestitongue, iar daca vrei sa nu te ingrasi le iei odata la 6 luni,doar pentru vitamine, nu are rost sa te mai indopi cu pastile, din puctul meu de vedere astea sunt foarte bune!