| Allexandraaa a întrebat:

Am auzit ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului si la varfurile despicate. Daca il folosesc doar la radacina ajuta si radacinile? Adica opreste procesul de cadere al parului sau nu face nimic in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Draga mea, uleiul de ricin aplicat de la radacina spre varfuri nu numai ca accelereaza cresterea parului, ci ii reda stralucirea...cat despre cadere, aici prima oara cand folosesti ulei de ricin iti cad multe fire de par, deoarece acelea sunt cele despicate care cad si parul se revitalizeaza.Insa apoi, parul tau va deveni mai bogat si mai des.Eu folosesc ulei de ricin in fiecare sambata pe par, apoi il infasor intr-un prosop si il tin asa 30 de minute, apoi il clatesc.Repet asta in fiecare sambata pana rezultatele sunt vizibile! Am deja o luna de cand il folosesc si sunt f multumita!

2 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

El ajuta la cresterea parului (la radacina), si iti creste parul.N-am auzit sa faca si asta, ce ai zis tuthinking

| catalinalina a răspuns:

Ajuta doar la hranirea firului de parwinking un leac babesc spune ca atunci cand te speli sa te freci cu frunza de nucwinking