| Daria a întrebat:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului?
Cum pot sa il folosesc? Orice informatie e bine venita.happy

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Buna. Da, uleiul de ricin ajuta foarte mult la crestere dar in acelasi tip il intaresti si il face mai puteric.Eu il folosesc de foarte mult timp si sunt multumita de rezultat. Fa o masca de par dintr-un galbenus de ou, ulei de ricin(cam 3 linguri), 2-3 picaturi de zeama de lamaie si o fiola de vitamina A(o gasesti la farmacii nu este scumpa). Apoi intinzi toata compozitia pe par, evitant radacinile si o lasi sa actioneze 30 de min dupa care te speli normal pe cap. Poti folosii aceasta masca o data pe saptamana, rezultatele se vad de la prima aplicare

4 răspunsuri:
| monique a răspuns:

Te dai cu el la radacina, il lasi cateva ore apoi te speli normal pe cap. De ajutat ajuta, daca te tii de treaba si vezi ce alte probleme are scalpul tau si le tratezi.

| simina a răspuns:

Asa se spune trebuie sa-ti masezi pielea capului cu ulei sa-ti pui o cipilica pe cap si sa te chinui o saptamana sa nu mai fii uleioasa. Fa mai bine niste analize sa vezi ce lipseste organismului tau si in functie de asta sa faci un tratament. Eu am luat Magne B6 si a mers dar asta nu e valabil pentru toata lumea

| CoryCorina a răspuns:

Uleiul de ricin e bu pr intretinerea parul deci el va creste putin mai repede dar nu f mult...

| Marcela a răspuns:

Da merge... spalate cu el p cap
tonguetongue