| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

Am auzit de bronzarea cu ulei de masline. imi puteti spune cum se face si in ce consta?
dau fundita:XX

11 răspunsuri:
| Mirunaaaa a răspuns:

tteo scuze ca te contrazic dar chestia cu solarul pe care ai spus-o e CEA MAI MARE PROSTIE! Daca ai incercat si ti-a placut, o sa iti placa in continuare pana ce o sa faci SI tu cancer la oase si o sa mori happy. In legatura cu uleiul de masline, eu cand stau la plaja ma dau prima data cu protectie solara si astept sa intre in piele iar apoi ma dau cu ulei de masline. ( spun asta doar daca vrei sa incerci candva. Apropo, tteo... daca nu ai incercat niciodata solarul dar ai incercat sa dai un sfat, mai bine nu mai spune daca nu ai toate detaliile. Nu de alta... dar incurajezi omul sa incerce MOARTEA happy ) Sper ca ti-a folosit sfatul meu.

| tmteo a răspuns (pentru Mirunaaaa):

Heyy sunt baiat degeaba imi explic, dar nha, am si eu niste prietene care merg pe la solar de mai de mult dar nu au facut cancer.laughing

| Mirunaaaa a răspuns:

tteo Cancerul nu se face de pe o zi pe alta laughing daca merg sa zicem de un an, doi urmatorul an sa fi pregatit si sa nu plangi la inmormantare happy Incerc doar sa dau un sfat si te rog, daca poti sa le zici si prietenelor tale sfatul meu :
1. Ori nu mai merg la solar
2. Sa fie pregatite cand medicul le va spune ca mai au doar... sa zicem... 4-5 luni. Crezi ca vorbesc asa ca sa zic si eu ceva? In familie am avut parte de experienta asta si daca sfatuiesc ceva o fat in numele BINELUI. ok?

| tmteo a răspuns (pentru Mirunaaaa):

Ba fato eu sunt baiat nu prea cunosc ca nu merg la solar dar spre deosebire de tine cred ca stiu mai multe decat tine despre solar, am zis ca am niste prietene care merg de mai de mult pe la solar asta inseamnca, am zis eu ca merg de o zi, oua? merg de vreo 5 ani incoace dar inca nu au cancer nu stiu de ce oare,,,,

| Mirunaaaa a răspuns:

Stii ce? Du-te si incurajeaza-le pe prietenele tale sa continue frumusel cu solarul. Urmarile SE VOR VEDEA dar poate au un sistem imunitar mai tare. Sfatuieste-le sa mearga in continuare daca chiar vrei sa arati cat de destept esti. OFF

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Se aplica pe corp, dar insa nu te protejeaza de razele ultraviolete si daca stai prea mult la soare cu el s-ar putea sa te arzi.

| RenzoRomano a răspuns:

Te dai cu ulei de masline si te pui in aragaz la foc mic 20 de minute!

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru RenzoRomano):

Nu vreau sa aplic metoda ta, nu de alta da ma fac la fel de neagra ca tinelaughing tigan borat... jettlaughing)

| tmteo a răspuns:

Du-te la soral, e mai eficient.lasa maslinele

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru tmteo):

Nu vreau sa ma bronzezhappy eram doar curioasahappy

| Anxious a răspuns:

Pai iti torni ulei de masline pe tine si nu te bagi in apa si stai cam 2 ore la soare si te bronzezi fara sa te mai inrosesti pe piele sa te usture te inegresti din prima