| Elena1234456 a întrebat:

Am citit intr-un ziar ca vedetele (Gina Pistol si Monica Columbeanu) folosesc pliculete cu pudra de argila pentru indepartarea cosurilor si un ten "ca de bebelus". Gina i-a recomandat Monicai sa aplice un pliculet de argila sub forma de masca. Cum pot face aceasta masca si de unde pot procura pliculete cu pudra de argila? Nu cred ca masca contine doar argila si apa, ar fi absurd. Multumesc si voi urmari cu mare interes raspunsurile!

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Argila se gaseste sub forma de pudra la orice farmacie, costa in jur de 1 leu si crede-ma este foarte buna! Si eu folosesc de foarte mult timp! Masca o prepari tu cu ce vrei.Pe plic de argila ai indicatii in functie de tipul de ten pe care il ai mixt/gras/. Se poate prepara cu lamaie, lapte, miere, rosii, apa etc
Succes!happy

10 răspunsuri:
| redsummer a răspuns:

Din farmacie

| Silvia a răspuns:

Vezi ca ai facut o cacofonie rolling on the floor

| inna a răspuns:

Se gasesc la supermarket.Costa 5 ron cutia si contine 10 plicuri.Intr-adevar pentru cosuri se foloseste doar argila si apa, atat este suficient.Vei gasi in cutie un prospect si vei vedea cum se utilizeaza.

| StarDust a răspuns:

Poi. din cate stiu eu se gasesc la farmacie.sau la plafar. intreaba trebuie sa gasesti tongue si nici nu sunt scumpe

| Moneyandfame a răspuns:

Cu siguranta are ten ca de bebelus.Not.

| idanna a răspuns:

Praful de argila +apa. Simplu. faci o pasta pe care o intinzi pe fata si o lasi sa actioneze cca 20-30 min. Catifeleaza si este f indicata pentru tenul gras cu probleme (cosuri, pct negre)

| anutza13 a răspuns:

Este buna acea masca pentru ca si eu folosesc se gaseste la magazinele de cosmetice, farmacii si amesteci acea pudra cu ceea ce se recomanda pe plic(in functie de tipul fetei)! succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti pliculete cu argila la cosmetice. Argila o prepari ca o masca cu apa minerala plata. In Cluj, de pilda se gasesc la magazinele cu produse "Farmec"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de cand sunt astea doua vedete?

| user-tpu_2561 a răspuns:

Si eu folosesc pudra de argila...
E foarte bunawinking
Se gasesti la farmacie :p La orice farmaciehee hee
aaaa...
Si daca vrei sa o folosesti pentru cosuri... o faci doar cu apa.

Dar mai multe detalii gasesti pe prospect laughing
Si pentru ten gras. si pentru ten uscat se poate folosi. O faci cu diferite sucuri`.

Oricum. super pudra de argila... nici eu nu am crezut pana nu am incercat`winking