| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o geanta fake, crezând că e pur si simplu un no name. Am cumparat-o pentru ca mi-a placut cum arata, nici nu stiam ca exista o firma asa mare. Am purtat-o de cateva ori si cateva persoane mi-au atras atenția ca nu este orginala si ca mai bine sa nu o mai iau. Geanta arata foarte bine, dar intenția nu era sa iau ceva fake sa para ca am bani. Acum ma simt prost pentru ca vreau sa o port doar ca se uita lung unele domnișoare pasionate de modă. Cred ca imi este teama sa nu para ca si celelalte lucruri pe care le am sunt tot fake. Voi ce ati face? Ati mai purta geanta sau nu?

Răspuns Câştigător
| Ruxee311 a răspuns:

Ce rost are să te iei după ce vorbesc alții?
Folosește geanta de câte ori vrei și unde vrei pentru că ai dat bani pe ea chiar dacă e fake. Până la urmă persoanele te judecă oricum și nu are nici un rost să îți pese de părerile altora.

Răspuns Apreciat de Editori
| AnjaAHUI a răspuns:

Dacă ție îți place și te simți bine cu ea, nu văd de ce nu ai purta-o. Sunt atâția care poartă fake-uri, dar asta nu definește pe nimeni. Poți arăta de milioane de ori mai bine cu produse care nu sunt de firmă decât anumite „ domnișorele" care poartă fără pic dee stil cele mai mari branduri.

1. Contează cum le asortezi. Degeaba ai geantă de la Prada dacă o porți cu șlapi.

2. Ai dat bani pe acel produs, ți-a plăcut, te face să zâmbești atunci când îl porți, ce mai contează opinia unora și altora?

3. Pe oameni niciodată nu o să îi mulțumești. Dacă ai avea numai haine și accesorii de firmă, tot ar comenta cineva ceva și tot ți-au auzi vorbe. Dacă nu ai purta haine de firmă tot ar găsi ce să spună.

4. Simte-te bine în pielea ta și fii încrezătoare. Oamenii fără ocupație și fără prea mulți neuroni nu știu să se după altceva decât după aparențe.

5. Eu aș purta-o cu cea mai mare plăcere. Este lucrul meu și sunt mândră de el.

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ce mai contează dacă geanta e fake când toate celelalte haine sunt și ele fake laughing

| Plato a răspuns:

Da, as mai purta-o.
Ce-mi pasa mie ce cred altii? Imi place mie, iar parerea mea e cea mai importanta pentru mine.

Trebuie sa incetezi sa te mai gandesti la ce zice lumea, ca asa nu ajungi nicaieri.
Simte-te tu bine cu tine, cine te place bine, cine nu, e liber sa comenteze.

Cum zicea Caddy: "Bravo, bingo, dar tot ma p*ș pe tine, in urmatorii 15 ani sa barfesti tot despre mine"

| relativsausigur a răspuns:

Daca te face sa te simti incomfortabil poti sa nu o mai porti, insa daca chiar iti place mult, atunci poart-o.
Adevarul e ca si mie-mi place cand e vorba de haine de iesit prin oras / iesit undeva, sa port haine care apartin adevaratului brand, nu trebuie sa fie neaparat brand-uri de sute de dolari, dar sa apartina brand-ului respectiv, nimeni nu se simte chiar confortabil cu `resturi de inlocuit`.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar trebui sa pleci urechea la prostia unor fete si nici la invidia lor.
Poti purta orice geanta vrei, indiferent ca-i fake sau orginala, ca oricum nu are importanta pentru nimeni, decat pentru tine.
De ce vrei sa dovedesti ca esti mai proasta, ca celelelate?
De ce ti-ar pasa de rautatea si prostia altora?
Vezi-ti fetita de viata ta si poarta ceea ce-ti place!
Eu una, am o gramada de genti si pantofi non-brand, pe care le port la fiecare lucru pe care il imbrac, spre invidia preietenelor, care le vad cum se uita pe furis si incearca sa ma copie.
Unele mi-au spus in fata, ca am bani prea multi si de aceea imi permit asemenea lux, sa ma schimb in ele, dar de fapt, tocmai ca nu sunt de marci renumite, sunt accesibile tuturor.
Evident ca le zambesc si le las in ceata, ca nu vreau nici sa infirm vestea ca-s non-brand, mai ales ca nu au habar sa recunoasca ceva original.
Invata sa ai personalitate, sa fii diferita de gloata, ca sa dovedesti ca ai ceva mai mult creier, decat sa copii si sa te imbraci ca toate oile.

| Demidol a răspuns:

Ce-ti pasa tie de ce spun altii? Iti place? Poart-o!

| christine99 a răspuns:

Daca tie iti place si arata bine poart-o in continuare. Adica ai cumparat o geanta, ai dat bani pe ea si sa o arunci la gunoi nu e frumos nici daca a costat 40 lei.

| Andwta a răspuns:

Da. Ma intereseaza sa imi placa mie in primul rand apoi celorlalti.

| anonimg a răspuns:

Să nu-ți fie rușine cu o astfel de geantă. Nu toți avem bani de produse originale. Iar dacă avem, nu este întotdeauna.
Niciodată să nu privești la ce spune lumea, pentru că lumea privește doar atât cât izbește ochiul, la exterior. Oamenii judecă după înfățișare, și asta spune totul despre caracterul degradant al acestora.
Soune-le acelor țoape pasionate de moda că tu nu ești pasionata de moda.