| Elena1234456 a întrebat:

Tocmai am venit din oras si ma simt ca naiba.Am fost cu o prietena la cumparaturi si am nimerit intr-un magazin second-hand (la inceput nu am stiut ca hainele au mai fost purtate). Ne-au atras atentia cateva genti, ea si-a cumparat una albastra si eu una neagra.Problema este ca ne-am intalnit cu niste colegi si dupa cu alta colega care mi-au spus ca poseta mea arata "ca dracu". Adevarul este ca era putin murdara si sifonata, dar o spal, nu e o problema. Poseta ei le-a placut mult.Nici nu mai stiu ce simt acum, eram vesela, este stupid ca acest incident sa ma intristeze, nu credeti?!

11 răspunsuri:
| Elena1234456 explică:

Mda, in general ma consum pentru lucruri care nu merita sad.

| Libelle a răspuns:

Eu m-am dus azi cu niste jeansi la scoala cxare mie chiar imi placeau si au existat mai multe pareri:unora le placea altora nu. dar cel mai important e ca mie imi placeau si ma simteam bine cu ei...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Daca speli poşeta nu va mai fi nicio problemă. Daca ţie ţi'a plăcut atunci n'ai de ce să te simţi prost.Gusturile oamenilor variază şi nu poţi să te aştepţi ca întotdeauna când îţi place ţie ceva să le placa şi celor din jur.Important e să'ţi placă ţie happy

| Lorelai a răspuns:

Se mai intampla, oamenii au gusturi diferite. Daca tie ti-a placut si iti place, nu trebuie sa te iei dupa acea fata, e rautacioasa daca isi spun astfel parerea.Nu te intrista ca i se putea intampla oricui.

| soricica a răspuns:

Daca tie iti place, nu trebuie sa te intereseze ce iti spun ceilalti. Atata timp cat tu te simti bine cu ceea ce porti nu mai conteaza parerea celorlalti. Capu sushee hee
Bye:*

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Nu. Eu nu cred asa ceva. Poate ca, prietena ta are gusturi mai...nu stiu cum sa zic...mai diferite fata de tine. Le poti spune prietenilor tai ca nu conteaza ce porti ci cum ai personalitatea.(ex: geanta putea fi chiar a fetei care ti-a zis ca ai o geanta ''ca dracu''.) Nu se stie niciodata

| love44katyp a răspuns:

Ba da, oamenii isi fac probleme fara sa aiba chiarhee hee nu vad nimic care sa te intristeze...probabil ceilalti au si uitat deja

| zorialbi a răspuns:

Speli poseta si se rezolva...nu e bine sa pui la suflet comentariile altora. Si eu pun la suflet multe maruntisuri din acestea si nu-mi face bine deloc. De ce sa ne consumam noi neuronii pentru asta? Sa stii ca nu se mai refac, trebuie sa avem grija de ei! happy Numai bine!

| claum01 a răspuns:

Nu te mai stresa pentru aceste lucruri(banale zic eu)nu are rost sa iti bati capul cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai baga in seama toate parerile proaste! Nu te ajuta la nimic si te consumi degeaba. Ca doar nu ei iti fac viata!

| r3b3laa_8408 a răspuns:

Pai nu stiu thinking posibil ca prietena ta sa aiba mai mult stil ca tine poate asta cred prietenii tai...straight face cere-i si ei parerea cand iti cumperi ceva poate are gusturi mai bune ca ale tale si spune-i sa fie sincera cu tine ...mult succes :*