| Dede_1240 a întrebat:

Am de ceva timp gel pe unghii. Nu vreau sa ma duc la intretinere, iar ca sa mi le dau jos trebuie sa dau bani. Cum sa mi le dau singura jos, fara ca unghia mea sa aiba de suferit si sa ramana intreaga?

Răspuns Câştigător
| ketanal a răspuns:

Aha, atunci iei 2 castronase mici de sticla, le umpli cu acetona, si stai cu unghiile in ele vreo 15 min. Mie asa imi face cand ma duc la manichiurista. Dupa care cu un betisor incepi sa-l decojesti. Pilesti unghiile cu o pila din aia groasa din buretel si gata!

4 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Poti folosi o pila de granulatie mare 240 cu 240 adusa din Germania si le poti da jos. Costa 4 ron o pila, uite aici:
http://www.softnails.ro/pile-pentru-unghii/33-buffer-alb.html

| Aliiiii a răspuns (pentru fustiteTUTU):

Tinele in apa calduta... apoi incearca sa le iei jos...winking

| ketanal a răspuns:

Ai tipsuri sau doar oja-gel?

| Dede_1240 explică (pentru ketanal):

Doar gel, nu am tipsuri.

| ketanal a răspuns (pentru Dede_1240):

Aha, atunci iei 2 castronase mici de sticla, le umpli cu acetona, si stai cu unghiile in ele vreo 15 min. Mie asa imi face cand ma duc la manichiurista. Dupa care cu un betisor incepi sa-l decojesti. Pilesti unghiile cu o pila din aia groasa din buretel si gata!