| hellokitty87 a întrebat:

Sunt fete care isi fac acasa extensii de unghii cu gel sau gel pe unghia naturala? Vreau si eu sa imi fac acasa. As vrea sa imi spuneti ce materiale imi trebuie. Multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ancab2006 a răspuns:

Bună! Îți trebuie lampa UV, Gel builder, șabloane pentru extensii, pila(ar fi buna una electrica pentru ca îți vor ieși destul de groase și va ieși cu denivelări si cu pila electrica poți elimina aceste "defecțiuni"), pensule pentru întinderea gelului, gel color, primer, nail prep(nu neapărat), top coat, degresant, buffer și cam atât. Dacă vrei pietricele sau nu știu...etc dar cele de mai sus sunt obligatorii. Eu lucrez cu Base One și îți poți lua kitul pentru începători, este 220 lei, dar are de toate

| hellokitty87 explică (pentru Ancab2006):

Multumesc. Momentan stau un pic cam prost financiar, dar am sa imi cumpar kitul de incepatori de la base one

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt kituri speciale cu:
- lampa UV
- primer
- laculd e unghii de culori diferite
- top coat-ul care se da la urma, peste lac, ca sa sigileze si sa intareasca f bine unghia.
Uite aici:
https://www.emag.ro/......DSJSF3BBM/

https://www.gardianul.ro/ingrijire/kit-unghii/

le poti cumpara si dupa ebay sau aliexpress

| Stancu_Andreea_1993 a răspuns:

Primer, builder, gel color, finish si mai ales talent. Bafta!