| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

are ceva daca ma epilez pe picioare cu bigul si cu crema de ras p barbati? am auzit ca se indeseste si s innegreste. daca as folosi zeama de lamaie sa il fac mia blond?
e ok? astept pareri:X:X

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

De ce nu-ti cumperi o crema de la Veet?

| istoleyourcandy a răspuns:

Am facut prostia asta si a crescut mult mai mare si mai repede.Iti recomand sa te faci cu epilatorul, altfel o sa iti creasca din ce in ce mai repede si mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de lamaie si spuma de barbati se anuleaza din start.
Bigul se tine pentru zile negre.
Deci crede-ma ca si eu am anulat folosirea unui epilator, pana acum un an. Pana atunci ma faceam doar cu spuma Veet. Deci era teroare sa aud sunetu ala si gandul ca smulge firu din radacina, valeu!
Dar l-am incercat o data ( mi-a luat 3 ore sa ma fac ). Il porneam, ma gandeam si iar il porneam pana l-am pus pe piele si dupa faceam o portiune iar ma opream ca ustura. Si a fost nasol primele doua dati asa, ca dupa m-am obisnuit si nu mai doare. Adica te obisnuiesti cu acea durere, la inceput pare insuportabila dar nu e asa.
Si dupa folosesti o crema hidratanta sau ceva ca sa nu te iriti. Dupa primele epilari o sa te cam inrosesti. Deci de preferat te faci seara.
Iar cu bigul te faci o data cand creste ca sa nu creasca pe sub piele, si il lasi sa creasca dupa calumea ca sa-l iei iar cu aparatu.

| simiy a răspuns:

Da nu are nimic daca te faci cu bigul si de zeama de lamaie nu am auzit, albeste pielea dar nu parul si cred ca te va si irita daca te dai dupa ce te-ai epilat. Da e adevarat ca firele de par vor fi mai groase si mai dure daca folosesti bigul

| Engelthal a răspuns:

Zeama de lămâie nu va avea un efect vizibil...pentru că nu va ajunge și sub rădăcină, deci atun ci când îți va crește va fi tot negru. Ți-aș sug era benzi de ceară sau epilator... Dacă nu suporți durerea, încearcă cremă epilatoare.