| madalina_3428 a întrebat:

Am inceput un tratament cu ulei de ricin impotriva caderii parului :d Este OK daca ma indrept cu placa in acest timp? Nu pot renunta la ea deoarece parul meu este usor ondulat si sta foarte urat dupa baie.

fundita:X

Răspuns Câştigător
| dalila a răspuns:

Incearca macar pe perioada tratamentului sa nu mai folosesti placa de intins parul. te poate ajuta un balsam pentru par drept. dar dacanu te ajuta nici balsamul.,. incarca sa il intinzi cu peria.placa il arde foarte mult.mai ales daca e de 230 de grade.multa bafta. funda?

2 răspunsuri:
| Aisha a răspuns:

Trebuie sa renunti la placa te hotarasti placa sau tratamentu. Pt ca degeaba il te dai cu ulei care intr-adevar e f bun, daca folosesti placa si ii scade rezistenta. Trebuie sa renunti o perioada la placa! Sper ca te-am ajutat! confused funda :::::

| Once21 a răspuns:

Indreptatul cu placa nu are nici o treaba cu tratamentul, dar poate fi una dintre cauze pentru care iti pica parul. Daca e ondulat, nu inseamna ca e urat. Incearca sa ti-l aranjezi sa-ti stea bine fara placa, sau macar n-o folosi in fiecare zi.
Edit: poate te ajuta linkul asta sa-ti aranjezi parul si fara placa http://www.wikihow.com/Care-for-Naturally-Curly-or-Wavy-Thick-Hair