| silver19 a întrebat:

de la un timp am inceput sa folosesc ulei de ricin dupa ce am incetat sa-l mai indrept cu placa, fiindca mi l-a ars de tot si mi-a si cazut... happy si acum pe langa ulei vreau sa mai fac inca un tratament, sa fiu sigur ca o sa-l am ca inainte, ce mai stiti ca e bun...niste pastile, creme etc. orice tongue
si app uleiul de ricin face parul mai des cumva? mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| elenac a răspuns:

Pentru varfuri despicate si arse eu folosesc gliss galben, sampon si balsam, dar fiindca imi cade ffffffffffff rau, am inceput sa iau si supliment de calciu, zinc si magneziu...are efect la mine!

| girl96 a răspuns:

E destuo de najpa, si eu ma fac cu placa in fiecare zi, pentru ca nu pot sa staw fara asta, si nu ma daw cu nimic., mi s0a ars,, cand se arde mai tare ma duc imi tund varfurile, si apoi il indrept iarcand imi creste pana sa se toceask iarashi

| DolcE_7446 a răspuns:

Inceraca produse de la Vichy&Gerovital.
http://www.vichyconsult.ro/aminexil/produs/aminexil-sp94-tm-femei/3
http://www.vichyconsult.ro/aminexil/produs/aminactif-combleur/7
http://farmec.ro/produse?c=Par
In ceea ce priveste uleiul de ricin daca face parul mai des sau nu, eu am inteles ca accelereaza cresterea parului.Acum banuiesc ca trebuie sa. l folosesti intensiv pentru a da rezultate, pentru ca nu poti avea peste noapte un par bogat doar daca ai folosit de 2-3 ori uleiul.
Uleiul de ricin il mai poti folosi si combinat: ulei de ricin. ulei de migdale. vitamina a si vitamina e... fa un amestec din toate sau combina cate 2, 3 si o sa ai rezultate.