| Ionut8881 a întrebat:

Am luat acum 2 zile o pereche de blugi din cropp i-am probat in magazin dar cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca sunt putin cam largi...nu mai am bonul pentru ai returna.
Exista vreo modalitate sa ii "stramtez"?
Sau daca ii duc la croitor o sa ii faca in asa fel incat sa arate la fel dar mai stramti? Si daca da cat ar costa

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dusi la croitor dar sa stai acolo sa iti ia masuri nu sa i faca croitorul cum vrea, îi probezi si el ia masuri cu centimetrul face semne cu cretă sau cu creion unde trebuie sa taie din ei si te cheama cand sa vi sa i i ei, daca el nu are multi clienti cand mergi la el îi poate face in maxim o oră. Îi lasi numarul tau de telefon si te va suna el, de costat preturile incep de la 15 lei acum depinde cit munceste la ei poate costa 20 lei sau 70 lei, intrebi acolo ca fiecare croitor are tariful lui, tu sa ai bani la tine sa i platesti.

2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Evident ca poti la croitor, ce intrebare, Doamne fereste!

Cat ar costa? Pai nu ne-ai spus in ce oras stai!
Oricum depinde, mergi la croitoria din cartier (ca e mai ieftin decat in mall, daca ai in orasul tau) si intreaba! Tarifele difera, e logic, nu?

| MihaiSpeedster a răspuns:

Bagă șaorma cu detoate și cremșnit până îți vin bine.