| YumiSukinanda a întrebat:

Am mai pus intrebarea acesta dar.am 11 ani, nu ma lasa mama sa ma dau cu ulei de ricin pentru imi creste parul:9 ce alta solutie as putea face? ca sa ma lase si mama happy funda+vot, urgent!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu ce vrei de fapt?
Să crească sau ce?
Uleiul de ricin nu are chimicale în comparație cu măștile pentru păr.
Pa, pa.

| myreluca12 a răspuns:

Baiiii...fata vrea sa-i creasca parul de pe cap na...nu ala de pe picioare sau maini.si daca mama ta nu te lasa sa te dai cu ulei de ricin exista solutii.1)ii explici ca nu-i ceva iesit din comun si cai facut doar din plante sau 2)se gasesc la magazine spay-uri impotriva caderii parului si care bineinteles ca regenereaza firul de par si il face mai rezistent.momentan nu stiu cum se numeste stiu doar ca l-am vazut la himpermarketul cora.sau te duci la farmacie si ceri din gama GEROVITAL (e cea mai buna gama, si e din plante).si ceri ceva pentru cresterea parului o sa gasesti crede-ma.

| Tudyss a răspuns:

Baiete nu ai ce face, pentru ce vrei sa iti creasca parul, ca sa iti zica lumea ca esti o maimuta? o sa rada toti ceilalti colegi/prieteni de tine ca la varsta aia arati in halu ala +ca la 15-16 ani cand chiar o sa-ti creasca parul si o s atrebuiasca sa te razi, o sa te razi zilnic! las-o balta! meri si joaca mario

| YumiSukinanda explică (pentru Tudyss):

Sunt fata laughing

| Tudyss a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Esti fata si vrei sa iti creasca parul? pai esti cam nebuna,fetele se epileaza chiar ca sa nu aiba par, cand incepe sa creasca parul la fete nu le place, nu inteleg de ce ai vrea par pe tine la 11 ani! doamne iarto ca mai sunt si specimene pe laneta asta

| Funditaღ a răspuns (pentru Tudyss):

Parul din cap se referea ea laughing

| Allexandraaa a răspuns (pentru Tudyss):

Daca erai mai " sanatos" decat ea, iti dadeai seama ca vrea sa ii creasca lungimea parului din cap laughing)

| YumiSukinanda explică (pentru Tudyss):

Ma rolling on the floor parul din cap! prostule

| romancuta02 a răspuns:

Foloseste sampon favisan nutritiv pentru cresterea parului. Il gasesti la plafar, ii vreo 9 lei. Eu l-am folosit si mi-a ajutat parul sa creasca. Trebuie doar sa folosesti si balsam ca altfel iti usuca parul.

| Yoana3 a răspuns:

Ce este uleiul de ricin? big grin Si de unde fac rost?

| YumiSukinanda explică (pentru Yoana3):

Uleiuul de ricin ajuta foarte mult la cresterea parului, il cumperi de la plafar. cred! dar sigur!

| aspir69 a răspuns:

Pai pentru ce vrei tu sa-ti creasca parul?
Gandeste-te si tu putin, daca acum ai avea par pe membre, fata dar cand vei avea 18-20 de ani cum vei arata? Ca o maimuta iti spun eu sigur. Asteapta si varsta va vorbi de la sine.