| marceladinu02 a întrebat:

Am multe puncte de grasime pe fata si daca le storc imi raman semne. Ele vor disparea singure fara sa ramana semn acolo unde se afla sau nu pot sa mai fac nimic si o sa ramana semn oricum?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa slabesti si sa scapi de colesterol si atunci toata punctele alea de grasime, vor dispare complet.

| dullcat a răspuns:

Buna.Punctele acelea nu se storc, deoarece de fapt sunt pori prin care trece sebumul necesar hidratarii pielii. Daca le storci pe toate te vei trezi cu semne si piele uscata.Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca asa e pielea ta si poti doar sa le diminuezi aspectul folosind diferite produse, dar nu vei scapa niciodata de ele.Repet, tu poti face cum doresti, insa tot vor aparea altele si doar iti vei traumatiza pielea.Mergi la dermatolog pentru a rezolva intr-un mod ok pentru sanatatea pielii.

| sammie a răspuns:

Buna! Nu vor disparea daca tu continui sa mai mananci prajeli, dulciuri/ mancare nesanatoasa. Incearca sa nu mai bei multe sucuri si sa nu mai mananci dulciuri si s-ar putea sa iti dispara.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu vor dispărea singure. Eu una le am spart și s au dus pe veci și n au rămas semne. Însă nu recomand asta, mergi la dermatolog și vezi.