| DenisIonut01 a întrebat:

Am nevoie de niste exerciti pentru spate pentru a sta drept, de la scaun am inceput sa ma cocosez si la sala care o sa merg nu au instructor stie careva niste aparate din sala pentru a ma intrepta? sau o sala de forta(fitness) cu instructor in Timisoara? (puteti si exerciti acasa sa spuneti daca stiti, dar eu oricum vreau la sala ca am facut burta laughing ).

P.S. scuzati categoria daca am gresit dar nu stiam daca e beauty sau sanatate.

Răspuns Câştigător
| Alexutza25 a răspuns:

Eu fac gimnastică medicală de câţiva ani şi ştiu câteva exerciţi.
Ai putea să încerci aşa: te pui pe un scaun, sau pe o minge gonflabilă, ţii spatele drept şi întinzi mâinile în sus timp de 10 secunde. Repeţi acelaşi exerciţiu de 5 ori. Ai mai putea încerca şi rotiri de umeri. Ţii mainele pe langă corp, spatele drept şi îţi roteşti umerii de 20 de ori în spate.
Poţi face exerciţii şi pe saltea, dar dacă nu ai şi o pătură îi ok. Abdomenele ajută foarte mult, dar cele scurte, în jur de 50 e ok. Dacă tot zici că te cocoşezi, poţi merge la un kinetoterapeut.
Sunt tot din Timişoara, eu am facut kinetoterapie la un doctor bun, şi poţi merge aici la consultaţie. Uite adresa şi numărul :http://www.infoo.ro/......504YU.html

5 răspunsuri:
| Klews a răspuns:

I-ati o minge gonflabila si stai intins/a cu spatele spre minge. Stai acolo 5 minute si fa si alte exercitii. Asa iti indrepti spatele foarte repede! Promit! Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine si am facut la fel! Noroc happy

| DenisIonut01 explică (pentru Alexutza25):

Multumesc o sa sun si ma interesez happyimi poti da un pret apoximativ care il dadeai pe luna
?

| Alexutza25 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Păi la mine şedinţa consta în jur de 12 lei, şi mergeam de 2 ori pe săptămână, asta ar veni mai puţin de 100 de lei pe lună. Deci e un preţ favorabil, aşa consider happy

| DenisIonut01 explică (pentru Alexutza25):

Aha multumesc pentru informatiewinking inca ceva, in cat timp crezi ca m-as indrepta sper ca pana incepe scoala happy Bafta!