| Heliii a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru.
Plec undeva de Paste si imi intind parul, nu stiu cum sa fac sa stea drept o zi intreaga. Dau fundita. happy

13 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Te speli pe cap si il usti cu peria pe parti. Astfel incerci sa il intinzi cu uscatorul apoi folosesti si placa, tot pe parti. Folosesti placa suvita cu suvita iar pe fiecare suvita cobori incet si numeri pana la 10, cand ajungi la 10 trebuie sa ajungi si la capatul suvitei. Dureaza ceva dar o sa te tina, eu am parul ondulat si foarte complicat intotdeauna aplic tactica asta si ma tine 2 zile drept perfect. Dupa ce termin aplic ulei pentru varfuri de la Avon.

| BellyGiggling a răspuns:

Bună Heliii!
Păi în primul rând după ce te speli aplici un balsam pentru păr drept
apoi, îl lasi la uscat prins într-o coadă.
să nu ti-l faci inainte să ti se usuce cu placa deoarece o să ti se ardăwinking
nu te da nici nu cremă înainte să te întrepți deoarece tot așa riști să ți se ardă
după ce te-ai întins te dai cu ce vrei: cremă, fizativ
eu zic cu amn2 dacă vrei sa îți stea drept toată ziuabig grin
succes!
Fundiță acumbig grin?

| MACookie02 a răspuns:

Exista produse speciale pe care le aplici inainte sau dupa ce iti indrepti parul cu placa.

| ArcAnna a răspuns:

Cu fixativ

| L0vely a răspuns:

Dupa ce te speli la cap foloseste balsam pentru par drept, feonul si o perie de par. o sa fie destul de drept. apoi intinde l cu placa. poti sa dai si cu fixativ sau o spuma-gelthinking LONDA EXTRA STRONG HOLD.este intr un tub albastru cu argintiu.nu iti face parul lipicios dar il face sa stea cum il pui tu

| Adriana1019 a răspuns:

Da-l cu o placa de marca buna apoi da cu fixativ tot de marca buna.Nu exagera pre mult cu fixativul, doar atat cat trebuie ca sa te tina.Eu cand mi-am intins parul cu placa mea m-a tinut 2 zile m dat si cu fixativ, dar nu mult. fundita?

| perfectlygood a răspuns:

Incearca un fixativ.Nici prea mult nici prea putin.

| Incarcare a răspuns:

Da-l cu fixativ! Dar mult... big grin Fundaa`? big grin

| SomethingNew a răspuns:

Da.ti.l cu balsam sau cu fixtiv:d funda?

| iKatherin a răspuns:

Îl faci cu placa, depinde şi de ce placă ai. Dacă ai placă la care poţi pune gradele pune la maxim. Foloseşte o cremă sau ceva ca să nu-ţi arzi părul! După aia foloseşte fixativ ca să iţi stea cum doreşti. Sper că te-am ajutat! :*

| Claudia a răspuns:

Fixativ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu fixativ.Nu ma pricep la cosmetice(pentru ca sunt baiat)...Dar presupun ca fixativul ajuta in problema ta...

| fangirl99 a răspuns:

Te spei pe cap si cand mai esti doar putin umeda pe par da-te cu placa apoi cu fixativ! :-) mie imi merge...NOROC!