| anonim_4396 a întrebat:

Am niste colege de-a dreptu enervante!
Sunt cea mai mica la ani din clasa mea, dar pot sa zic ca sunt cea mai inventiva si mereu am ideei noi ( de vestimentatie coafuri chestii din astea de fete etc ) DAR mereu imi copiaza ceea ce fac.
Daca azi vin intr-un fel imbracata maine le vad si pe ele la fel. Daca eu ma vopsesc a doua zi vin si ele la fel vopsite ca mine.Nu pot sa zic ca m-ar supara ideea asta dar sunt cam exagerate.Eu sunt genul de persoana care isi face in cap propiul stil de viata.
Dar nu-mi place faptul ca in loc sa invat eu de la ele ca sunt mai mari se i-au dupa mine care sunt cea mai mica.(diferenta intre noi e cam de un an maxim un an jumate )
Ce sa fac ca sa inceteze? daca le zic sa termine sunt constienta ca de al naibi ar continua.
Voi ce le-ati spune in locul meu? sau cum ati proceda?
( stiu ca nu-i o problema dar chiar ma eneveaza )!
Fundita garantat happy

Răspuns Câştigător
| DarkTheory a răspuns:

Oricine ar incerca sa te copieze nu o sa reuseasca inveci sa fie ca si tine, tu esti o persoana unica. Nu exista alte copii, doar tu, deci poti doar sa razi de prostia lor, daca doar atata le duce capu, sa copieze pe altcineva...

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ce drama...

| stalin a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te simti mandra ca tu dai tonul in materie de coafura, haine etc la tine in clasa, cu atat mai mult ca esti mai mica de varsta decat colegele tale! stiu ca e frustranta situatia in care te afli, dar incearca sa te gandesti ca esti intotdeauna cu un pas inaintea lor si tocmai asta te face sa fii originala!

| yanis10de10 a răspuns:

Buna Schizo!
multe despre cum sa rezolvi problema asta nu ar fi de spus... dale de inteles ca, copia chiar nu are pic de valoare...important este doar originalul! cum faci asta?! roaga-l frumos pe un colegut dragut sa faca afirmatii cu observatii de genul"ia uitati-va pretenasi cum si-au facut colegele noastre parul exact ca asta mica)aia mica fiind u! azi asa maine la fel in cele din urma o sa inteleaga ca trebuie sa caute sa fie si ele cat mai originale si vor inceta garantat.Iti spun din propria experienta.winking:*

| Sandru_Andreya_1995 a răspuns:

Fa ceva ce le imposibis sa faca si ele ca si eu am patit a fel
am facut rost de o haina din Italia si ele nu au putut sa o obtina si au incetat