| DeeaXD65 a întrebat:

Buna guys! Deci am niste colege taare enervante in clasa! Nu mai rezist!
1.) Cele 2 colege care ma copiaza
Stiu ca ar trebui sa ma simt "mandra" ca ma copiaza fetele, ca eu sunt "originala", dar nu ma pot bucura straight face
Imi cumpar un stilou, alte 4 isi cumpara, dar altele 2 nu ma copiaza asa des. Dar cele 2 de care vreau sa vorbesc acum, ma copiaza fiindca am note bune la scoala ( 1 la mana am terminat cu media anuala 10, 2 la mana o colega care ma copiaza mi-a spus in fata ca ma copie din aceasta cauza straight face )
Si ma oftic mult ca una din aceste colege mi-a copiat si scrisul straight face si proful de religie o pune doar pe ea sa scrie poezii la tabla, chiar daca toate colegele ii spun dumnealui sa ma puna pe mine straight face Am venit cu pantaloni 3 sferturi la scoala, hop si cealalta colega dupa mine straight face Aceeasi pantaloni doar ca ea e mai grasutabatting eyelashes
ma gandesc : daca imi pun extensii, unghii cu gel, sau piercing o sa se mai ia dupa mine?laughing)) Doar zic asa, ca nu vreau rolling on the floor)
Carnetul meu s-a rupt si am cumparat altul mai bun, mai "solid" si cealalta colega pe Facebook ma intreaba : De unde l-ai luat? Cat a costat? Si eu nu i-am zis. Am zis sa termina cu acest COPY&PASTE ca nu o sa fie ca mine. Si a ZIS "OK ", a doua zi : un carnet aproape ca al meu... Si a vazut ca nu e in totalitate ca al meu si si-a cumparat unul exact ca al meu, apoi si-a rupt vechiul carnet ca sa nu-l mai foloseasca si sa il arate dirigintei ca de aia l-a schimbat straight face|
M-am saturat! Au intrecut masura!
e pot face in legatura cu ele?
2.) Colega enervanta
Aceasta colega enervanta sta cu mine in banca straight face Si diriginta a mutat-o cu mine fiindca mama ei a venit la scoala si i-a spus : "copilul meu trebuie sa stea in prima banca fiindca nu vede ca are dioptrii mari la ochelari", eu port -4, iar acum la sfarsit am aflat ca ea poarta cu +, deci vede de la distanta! Am stat cu ea degeaba! m-a innebunit tot anul si diriginta n-a mutat-o ca face scandal mama ei! Canta si fredoneaza in timpul orei si cand ii zic sa taca imi spune : "nu trebuie sa fie mereu cum vrei tu!", dar sa fie cum vrea ea? straight face ori zice : "sictir" si vorbeste ca o taranca cu : "si fashi?" si pe mine m-a facut sa vb cu un accent mai taranesc... Si ma enerveaza! Noroc ca acum nu mai vb asa! straight face Pe net si injura chiar daca trecem in a 6-a!
3.) Pi*ipoancele
Una imi spune : "ti-ai dori sa ai sani ca ai mei! Sunt sigura", dar ea nu-si da seama ca are doar grasime acolo straight face Eu sunt slaba si in crestere!
Alta isi face unghiile si vine asa la scoala!
Ce pot face in legatura cu ele?
Funda! GARANTAT!

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Eu zic sa nu le bagi in seama. Daca tu te oftici, normal ca lor le place si o sa faca mai rau cu tine. Apropo, acum suntem in vacanta, nu ar trebui sa te mai gandesti.Si cum sa-ti spuna una ca ai vrea sa ai sani ca ai ei daca tu abia ai trecut in clasa a 6-a? Ciudat! Nu le mai baga in seama si gata, se vor plictisi.Nu stiai ca indiferenta doare cel mai mult?
Pa!

5 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ce poti face este sa ignori, asta doare cel mai tare

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

1.Nu le baga in seama...ce sa faca si ele daca nu pot sa fie originale? Nu toti suntem nascuti ca sa dam tonul in moda. Mereu au existat si o sa existe copiatori...nu ai ce sa le faci. Tine minte, originalul este mereu mai bun.

2.Nu ai ce sa-i faci... poate faci schimb de locuri cu o colega ce sta tot prin primele banci, altceva nu prea ai ce sa faci. Atata timp cat are ochelari mama ei o sa faca scandal chiar daca fata poate sa vada la distanta.Asa sunt unii, ce sa le faci? Muta-te in alta banca, eu asta as face. As vedea cum as convinge un coleg sa se mute cu acea fata iar eu sa stau in locul lui.Nu o baga in seama, daca ea este asa atunci ce sa-i faci? ...Doar nu ai vrea s-o inveti bunele maniere?

3.LOL
"Sani ca ai mei", in clasa a 6-a...Am mai auzit din astea si totusi, ea aude ce vorbeste? Si colegele mele purtau si inca poarta sutiene cu un strat de burete cat casa poporului, ce sa le faci daca le este rusine cu propriul corp? Te dezvolti tu, nu o baga in seama, marimea sanilor nu conteaza daca ai capul gol...

Succes...

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Am pus "Ce sa le faci" de vreo 10 milioane de ori pe acici...sunt obosit, imi cer scuze...

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sunt eu prost ca am citit tot letopisetul asta? da, sunt.
deci le-ai putea omori sau
1.mereu te va copia cineva fiindca esti cea mai frumoasa si populara din scoala aia
2. spune-i dirigintei sa te mute ca nu mai poti
3 sunt invidioase fiindca nu pot fi ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoră-le.