| rihanna7865 a întrebat:

Am niste sprancene foarte subtiri adica rare cu as putea sa le fac sa fie mai dese si mai groase? am folosit uleiul de ricin dar parca mai mult cadeau firele de la el crying... please helpp;( dau fundita PS : NU vreau sa le fac cu creionul sad

7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Lasa-le un timp sa creasca. Nu stiu cum din cauza uleiului sa iti cada firestraight face.
Incearca cu ulei de masline si nu incerca tu sa te pensezi.Mergi la un salon sa iti dea o forma frumoasa. Si eu le las sa creasca pentru ca le-am subtiat dar uleiul de ricin nu imi face rau.

| Ironicnαme a răspuns:

Lasă-le să crească o lună, două şi se vor fi puţin mai dese. Dacă nu funcţionează, du-te la coafor şi spune-le fetelor de acolo ce ai păţit, ele sigur vor şti.

| Roxxxxi a răspuns:

Uleiul de masline e cel mai bun pentru asa ceva.Sau incearca cu o crema cu petrol. Sigrur isi va face efectul.

| Clauuuudia a răspuns:

Eu aveam sprancenele ca niste sireturi deasupra ochilor..adica erau foarte, foarte subtiri... le-am lasat sa creasca 2 luni si m-am dat in fiecare seara cu ulei de ricin.Chiar nu ma asteptam dar a functionat...

| TheGR a răspuns:

Este posibil sa ai firul de par foarte slabit (de la stres, soare, vant, alimentatie, etc). Asta te prinzi usor, daca iti cade mult par chiar ar trebui sa faci ceva.

Intreaba de pastilele cu keratina de la farmaciile Centrofarm si in magazinele Plafar (alea cu marul nu plafarele de colt de bloc).

Keratina compune cea mai mare parte din par si daca nu ai suficienta, apar problemele.

| LINNEEE a răspuns:

Ai putea sa ti le tatuezi, e mult mai simplu.Mai ales daca le ai rare, alta varianta nu cred ca aistraight face