| anonim_4396 a întrebat:

please HELP! eu am niste sprancene foarte rare ce as putea face ca sa se indeseasca? m-am dat cu ulei de ricin o luna dar parca niciun rezultat va rog sa ma ajutati... dau fundita;( aaaa da si nu vreau sa le fac cu creionul vreau sa fie asa naturalesad

6 răspunsuri:
| SwettyCat a răspuns:

Poti incerca incontinuare sa le dai cu ulei de ricin, iar ziua, cand iesi tu sa le dai cu creionul sau cu farduri speciale.Creioane gasesti la Avon am vazut si trusa de farduri pentru sprancene la Oriflame. Noapte sa nu le ai date cu nimic... Sper ca te-am ajutat!

| NanaOmi a răspuns:

Cel mai usor ar fi sa le faci cu creionul, sau cu fard special de sprincene, in fine pune niste suc natural de capsune din capsune, miere, si un cub mic de gheata da chiar asa(asteapta pina se incalzeste), aplica lasa cam 20minute repeta asta de 3 ori pe zi, timp de o saptamana! merge sa stii ca am incercat

| JazzRabbit a răspuns:

Procedeaza si tu cum am facut si eu :tundele cu aparatul de tuns si iti vor creste mai mari, mult mai mari
Funda

| FaraSareDoi a răspuns (pentru JazzRabbit):

Daca si le tunde sau rade, ii vor creste ciudat. Mai bine rare, decât sa stea cu un tufiș peste ochi.

| JazzRabbit a răspuns (pentru FaraSareDoi):

Nu sta cu un tufis peste ochi eu am incercat siau crescut mai bine decat voiam tu nu ai deunde sti ca nici nu ai incercat

| FaraSareDoi a răspuns (pentru JazzRabbit):

Asa este, nu am incercat eu personal, insa am vazut persoane care au incercat si nu mi-a placut ce am vazut. Acum nu stiu cum arata la tine...
Firele de par vor creste in toate directiile si mai lungi decat au fost la inceput, incat va fi nevoita sa le taie mereu.
Nu o lua in nume de rau. Iti zic doar ce am vazut la prietenele mele.